akım sorunu

carsi_22

Üye
merhaba arkadaslar 11kw bı motora yıldız ucgen yolverdım termık altından ve kontaktorun altından 7,5-8a akım cekeyor ama giriş sigortasından 2,5-3a civarı cekiyor normal mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3 fazda aynı akımmı çekiyor sırayla ölçtünmü çünkü kontaktörlü bir sistemde normal değil birde o verdiğin akım değeri 11 kw motor için çok düşük motor boştamı kolay gelsin...

evet sırayla ölçtüm motor bosta calısıyordu

normal olan ana sigortan 15-16a cekmesı degıl mı eger oyle ıse nerde yanlıs yapmısımdır

Termık çıkısından ölçdüğünüz normal sayılabilir. Buradan ölçüğünüzde, 8 amper ölçdüğünüze göre, sigortalardan, 8 X 1.73 = 14-15 amp. gibi değer ölçmenız gerekir. Sigortadan ölçerken gözden kacırdıgınız bır nokta olmalı. Sigartalardan, iki kontaktöre ayrı ayrı kablolarmı gidiyor, yoksa atlamaalrı, kontaktör girişindenmi yaptınız.

Pensampermetre'de çene bazen tam oturmaz yerine başıma geldiği için paylaşmak istedim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,187
Kullanıcılar
451,548
Son üye
ali0916

Yeni konular

Geri