Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

Makine kurutma aşamasındayken kapatılmış olabilir. Daha sonra çalıştırdığınızda yine kurutmadan devam eder. Makinenin başlat butonuna 5sn kadar basarak programı iptal ediniz. Ardından yeni program vermeyi deneyin.

bu kadar hızlı cevap alabileceğimi düşünmemiştim. cevabınız için teşekkür ederim.

yumuşatıcı gözünü söküp temizledim ancak işe yaramadı. ön yıkama ve normal yıkamanın deterjan bölümlerinden su geliyor (temizlemeden öncede geliyordu) ancak yumuşatıcının üzerindeki kanallardan su gelmiyor. zaten üst taraftaki kanalların bulunduğu yeri açmak mümkün değil sanırım kaynaklı. bunu yedek parça olarak nerden bulabilirim tamamen değiştirmek daha mantıklı gibi.

bir de ponpa filtresi eli alet tutan herkesin değiştirebileceği kadar kolay mıdır ve tam olarak nerde bulunur.

zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

yumuşatıcı gözünün üzerinde 4 adet delik var bunlar yumuşatıcı taşması sebebiyle tıkanmış olabilir. çivi tel gibi şeylerle temizlenebilir. yumuşatıcı gözü için ayrı bir ventil yok. ön yıkama ve ana yıkama suları çarpıştırılarak yumuşatıcı gözüne yönlendirilir. yani yumuşatıcı almasını engelleyen tek şey o deliklerin tıkanması veya su basıncı yetersizliği. yetersiz basınçda su çarpışamaz ve yumuşatıcı gözüne yönlendirilemez.

pmpa filtresini değiştirecek bi durum yok. bahsettiğiniz pompa motor grubu ise herkes değiştirebilir. siz öncelikle makina ön alttaki tekmeliği çıkartı ve sağ alt köşede pompa filtresini göreceksiniz. sola doğru çevirip çıkartın ve içini temizleyin. pompa motorunu değiştirmek isterseniz makinayı arkaya doğru yatırın ve sağ alt köşede pompayı göreceksinizç önceki 2-3 vidasını sökerek alttan hortum bağlantılarını sökerek rahatça değiştirilebilir.

Makine kurutma aşamasındayken kapatılmış olabilir. Daha sonra çalıştırdığınızda yine kurutmadan devam eder. Makinenin başlat butonuna 5sn kadar basarak programı iptal ediniz. Ardından yeni program vermeyi deneyin.

bu ürünlerde bu tür sıkıntıları önleme amaçlı kurutma işleminde makina kapatılır enerjisi kesilir ise program iptal ediliyor. tekrar çalıştırmada sıkıntı yaşanmaması için.

Bilmiyordum bunu ustam. Çünkü komşumuzun Beko Difüzyon serisi bulaşık makinesinde aynı durum başıma gelmişti, resetleyip düzeltmiştim. Belki de daha yeni versiyonlarda bu durumu düzeltmişlerdir.

kanyak sana helal olsun.beko 2313 ces servis geldi bana anakartı
150 ye taktı

selam sayın kanyak ıkıncı el bır arcelık 3320 makına aldım fakat makına az su alıyor ve kırısık cıkartıyor sızce neden olabılır elımde kullanım klavuzu da yok test olayı falan nasıdır yardımcı olursanız sevınırım tşk. ederim

bır arkadasımında beko 2313ce camasır makınası yıkama bitımınde sıkma yapmıyor camasırlar ıslak cıkıyormuş nedendır acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam sayın kanyak ıkıncı el bır arcelık 3320 makına aldım fakat makına az su alıyor ve kırısık cıkartıyor sızce neden olabılır elımde kullanım klavuzu da yok test olayı falan nasıdır yardımcı olursanız sevınırım tşk. ederim

3320 makina mekanik pgrogram cihazlı bir makina. yani testi falan zaten yok. ama 3320 A modeli ise testi var. Forum içinde Jump makina test programı diye paylaşmıştım. o üründe kırışık çıkartma şikayeti olacağını zannetmiyorum zaten 600 devirli bir ürün. çamaşırlara göre program seçimi uygun olarak yapılırsa sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum

bı arkadasımında beko 2313ce camasır makınası yıkama bitımınde sıkma yapmıyor camasırlar ıslak cıkıyormuş nedendır acaba

pompa filtresi temizliğine dikkat etsinler. yabancı madde kaçma olasılığı yüksek

Moderatör tarafında düzenlendi:
3340 ft arçelik makina test programında her şeyi sırası ile yapıyor..(burada resimde paylaşılan 10 adımın hepsini yaıyor ve bitiriyor)

en son içinde su ile kalıp testi bitiriyor..test içinde su ile bitmesi normal mi yoksa bi anormallik mi var?

10. adım - Maksimum devre çıkarak sıkma yapar.
11. Adım - Tüm ventiller enerji verilerek bellirli bir seviyeye kadar su alır. ( Üretimde bant sonrasında su kaçak testi için kullanılır. )

siz 11. adıma geçiyorsunuz sanırım ?

evet sıkmayı yapıyor.sonra bir daha başlat basınca su alıyor ve öylece kalıyor..

11. adımı uygulamıyacakmıyız?..

yoksa 10. adımda bitiriyoz mu?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri