Avometre kullanımı ile ilgili birkaç soru

Aslında kısa devre ölçümünde de direnç ölçüyorsunuz burada sekonder direnç değerinin çok düşük olması nedeni ile cihaz ötüyor.Çünkü sekonder sarım sayısı primer sarım sayısına göre daha azdır.Direnç değeri çok düşük olduğundan cihaz kısa devre gibi algılıyor.

Direnc degil o arkadasim multimetre direncte degil diot testinde diot bozuk olursa oter yani arada birsey olmadan uclari birbirine degdirirsen yada bir telin iki ucuna degdirirsende dogal olarak oter saygilar

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aslında kısa devre ölçümünde de direnç ölçüyorsunuz burada sekonder direnç değerinin çok düşük olması nedeni ile cihaz ötüyor.Çünkü sekonder sarım sayısı primer sarım sayısına göre daha azdır.Direnç değeri çok düşük olduğundan cihaz kısa devre gibi algılıyor.

Yani sizin şahsi fikriniz sağlam olduğu yönde öyle mi? Şimdi 220 V verip çıkışı ölçtüm. Sıfır...

Çıkışta hiçbir şey okunmuyor. Yaptım az önce. Çıkış neden kısa devrede ötsün ki?
Ayrıca bu zil trafosu olarak kullanmayı düşünüyodum.
Peki direnç ölçerken neden hiç tepki yok girişte? Hiç bir şey yok. Normalde girişin değeri çıkışın değerinden fazla okunması lazım. En düşük direnç 200 kademesinde ölçtüm...

Zaten matiginizla cevabi bulmussunuz giris sargisi kopuk yanmis olabilir yenisi ile degistirmeniz gerekecek saygilar

Atayım o zaman bu trafoyu...

Direnc degil o arkadasim multimetre direncte degil diot testinde diot bozuk olursa oter yani arada birsey olmadan uclari birbirine degdirirsen yada bir telin iki ucuna degdirirsende dogal olarak oter saygilar

Diyot ölçerken direnç ölçtüğünüzü hatırlatayım.Bir diğer hatırlatma cihazın ötmesi diyotun bozuk olduğu anlamına gelmez..Saygılar.

Son düzenleme:
Kusura bakma biraz kabaca olacak ama sizin bu işi bilmediğiniz anlamına gelir.:)

O zaman bir multi metrede diyot saglamlik testi (sizin direnc olcumu adi taktiginiz oten bolum) ve cesitli kademelerde direnc olcum bolumunu bosuna yapmislar :) sizin dediginize gore ikiside ayni islemi yapiyor yapan adamlar bunu akil edememis gorememis ayni sey oldugunu sene 2013 olmus siz fark etmissiniz dehaniza hayranim severek takip ediyorum sizi bu forumda :) oterse diyot olcumunde diyot bozuktur :) wiki miki degildir yani :) bilmemek ayip degil bilmeyip bilir gibi yapip bilmeyenleri de yanlis yonlendirmek yanlis, ben ve burdaki buyuk cogunluk burda bilgi alisverisi yapmak icin burda ha ben ciftciyim bilmedigim konuda yazmam en azindan bilmesem bile bi fikrim varsa yazarim ..... iste boyle buralar :) wiki ansiklobedisi de guzel ama buranin yerini tutmaz :) kaba tanimlar var orda bildigim kadariyla bilgiler hakinda saygilar.

O zaman bir multi metrede diyot saglamlik testi (sizin direnc olcumu adi taktiginiz oten bolum) ve cesitli kademelerde direnc olcum bolumunu bosuna yapmislar :) sizin dediginize gore ikiside ayni islemi yapiyor yapan adamlar bunu akil edememis gorememis ayni sey oldugunu sene 2013 olmus siz fark etmissiniz dehaniza hayranim severek takip ediyorum sizi bu forumda :) oterse diyot olcumunde diyot bozuktur :) wiki miki degildir yani :) bilmemek ayip degil bilmeyip bilir gibi yapip bilmeyenleri de yanlis yonlendirmek yanlis, ben ve burdaki buyuk cogunluk burda bilgi alisverisi yapmak icin burda ha ben ciftciyim bilmedigim konuda yazmam en azindan bilmesem bile bi fikrim varsa yazarim ..... iste boyle buralar :) wiki ansiklobedisi de guzel ama buranin yerini tutmaz :) kaba tanimlar var orda bildigim kadariyla bilgiler hakinda saygilar.

Sana hazır cevap vermeyecem gidip araştır herşey parmaklarının ucunda.:)Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri