Buzdolabı yapıyorum , gazla ilgili yardıma ihtiyacım var

Bunu soğutma çevriminde mantığı anlamak amaçlı ve ufak canlı bir buzdolabı uygulaması için yaptım , şuanda 20metre kare alanda kullanacağım 5bin BTU lu klima komprosorum var fakat buna uygun kondanser evap kılcal boru nasıl seçeceğimi anlayamadım özellikle kılcal boru , r410 gaz kullanıyor klima kompresörü tamamen zaman ayarlı olacak calisacak 20dk sonra duracak 10dk sonra tekrardan çalışacak fakat mantığını anlamak amaçlı kurduğum bu basit sistemde aklım dahada karıştı kılcal boru nasıl sececegim aynı şekil evap kondanser
Basınç regulatörü emniyet valfi filan şeyler lazım.
Güçlü debisi yüksek kompresör takılırsa kılcal boru çapı yetersiz gelirse boruları patlatabilir. Motor gücü zayıf ise motor durur ve yanar.
Kılcal boru çapını büyük seçersen bu seferde gazı sıvılaştırmadan evaporatore gazı basar. Soğutma yapmaz.
Deneme yanılma ile yapsan gazı boşa harcamış olursun. Zaten pahalılar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1000078735.jpg

Şuanda evapı bu kadar kar tutturabildim bazıları diyor dönüş borusuna kadar kar olması lazım evap büyük bundan dolayı mı yoksa başka bir durummu mevcut

Parçalarin tamamı bu

1000077952.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri