CNC için kesici uçlar hakkında

normal kredi kartıylada ödeme yapılabiliyor
ama yinede paypal en iyisi

6 mm yada 3 mm sapa sahip mümkünse 2 bıçaklı 15-20 mm kesici boyu bulunan 1,5 mm parmak freze bulma şansım nedir ?

Teşekkür Ederim Hocam. Peki Türkiye'de bulma şansımız var mı ?

Selamlar, Kendi yapacağım CNC Router için malzeme listesi yaparken bu siteye rastgelmiştim, routerımı yaptım bitirdim ve kesici uçlar için bu konu çok yardımcı oldu.
buradaki bilgileri paylaşan değerli üstadlara teşekkür ediyorum. KAZIMUĞUR üstadın verdiği değerli bilgiler ve Akyele hocanın değerlendirmeleri gerçekten çok işime yaradı.
Birçok yabancı kaynak ve bu sitede yazıldığı üzere ve okudukça anladığım kadarıyla sadece kesici uçlar ve doğru kullanımı adına kitap yazılabilecek kadar farklı parametre var doğru ve istenilen kesimi yapabilmek için. Sanırım bunun için insanlar 1.5 sene CNC operatörlüğü kursu görüyorlar. iş öyle g-code'u yükle makina kessin şeklinde olmuyor :)

Şimdilik richontool.com sitesinden birkaç birşey aldım. Liste şu şekilde;

Hss end mill 2 flute - 2mm
solid carbide end mill 2 flute - 6mm
12" nipple nozzle hose with control valve
magnetic base single outlet
Carbide tipped scriber premium pointed 6" (6mm shank)
HSS ball nose end mill - 3mm
HSS ball nose end mill - 6mm
Hss end mill 2 flute - 6mm
solid carbide end mill 4 flute - 6mm
Hss end mill 4 flute - 3.5mm
Hss end mill 4 flute - 6mm
Hss end mill 2 flute - 8mm

bıçaklar geldiği zaman değerlendirme yapmaya çalışacağım elimden geldiğince. 90 cent'e uç var şaşılacak birşey :confused:.
srkn43 arkadaşa da çok teşekkürler site önerisi için.

uçlar dün Honk Kong'dan çıkmış umarım biran önce gelir. bu arada siteye v-bit ekleyecekler mi acaba. ebay dan 2 tane farklı çaplarda vbit sipariş ettim emme fiyatları richontools'dan baya farklı.

Router uçlarım bugün geldiler, esasen cuma günü dağıtıcıya verildi diye gösteriyordu PTT'nin sitesinde o gün gelir diye bekledim ama postacı yoğundu herhalde pazartesi getirdi. Çok hızlı gönderi yaptılar 4 gün içinde Türkiyedeydi uçlar. Priority Air Mail ile gönderiyorlar bu nedenle oldukça hızlı geliyor.
Uçlar ilk bakışta oldukça kaliteli duruyor yaptıkları işi de buradan yazacağım.

bende ikinci parti uç getirtiyorum hala processing diyor. içinde vbit engravity için uçlar var 8 tane :) bu gün topuz limitedden 1 tane mdf için uç bir tane pleksi için uç bir tane aluminyum için uç aldım şuan mdf yi deniyorum 2 ağızlı bir uç gerçekten çok güzel

aluminyum uçunun özel bi tarafı var ucun bitiş kısmına sıfırlanması gerekiyor parça.
yani 3mm lik aluminyum kesiyor max.
biz 2mm aluminyum kesicez.
malzemeye 3mm girmesi gerekiyor. yani ucun başlangıcından 3mm ilersine sıfırlamamız gerekiyor malzemeyi.
bana ilginç geldi..

Forum istatistikleri

Konular
129,054
Kullanıcılar
451,327
Son üye
esenn

Yeni konular

Geri