CNC için kesici uçlar hakkında

Çelik için şu freze uçlarından aldım. Karbür 6mm 4 bıçaklı. Fiyatı uygun. Henüz denemedim ama uçlar çok güzel görünüyor.

http://www.aliexpress.com/item/3pcs...ill-Spiral-Bit-Milling-Tools/32213783748.html
Madem kabatalaş aldın 8-10 mm alaydın, 6 mm'nin ne kabası olacak yav :)

20160312_173013.jpg

Delrin işlerken kullanılacak uç, devir ve ilerleme ne olmalı
Bir kaç denemede başarısız sonuçla karşılaşınca sorayım dedim
Resimdeki 6lık 2 ağızlı uç F 200, devir 10000.
4000 devirde de hemen hemen aynı sonuç malzeme yanıp yapışıyo derinlere indikçede yol tıkandığı için uç kırılıyo kırılan uçlar 4 lük ve 5lik ti

Ekli dosyayı görüntüle 31196
Delrin işlerken kullanılacak uç, devir ve ilerleme ne olmalı
Bir kaç denemede başarısız sonuçla karşılaşınca sorayım dedim
Resimdeki 6lık 2 ağızlı uç F 200, devir 10000.
4000 devirde de hemen hemen aynı sonuç malzeme yanıp yapışıyo derinlere indikçede yol tıkandığı için uç kırılıyo kırılan uçlar 4 lük ve 5lik ti
F ilerleme çok az o yüzden de yanıyor delrin. İlerlemeyi yüksek olması lazım.

F ilerleme çok az o yüzden de yanıyor delrin. İlerlemeyi yüksek olması lazım.
Daha önce 1000 ile başlamıştım dalma 4 mm sanırım yüksek tutmuşuz baya ilk uçları o şekilde kırdık şimdi temkinli olmak için 1mm dalma ile bu ilerlemeyi seçmiştim ama
ilerlemeyi devir ve dalmayı kaç tavsiye edersin, birde bu uç uygunmudur bu malzeme için hss 6mm 2 ağız

Daha önce 1000 ile başlamıştım dalma 4 mm sanırım yüksek tutmuşuz baya ilk uçları o şekilde kırdık şimdi temkinli olmak için 1mm dalma ile bu ilerlemeyi seçmiştim ama
ilerlemeyi devir ve dalmayı kaç tavsiye edersin, birde bu uç uygunmudur bu malzeme için hss 6mm 2 ağız

4 mm çok fazla 1 mm paso ile işlemek güzel olur.

Delrin çok uysal bir malzemedir. Ağzı var dili yok garibin. Ne kadar sert davranırsan davran sesini çıkartmaz.

http://richontools.com/ adlı siteden benden sipariş vermek istiyorum..
MDF ve Plexiglass ve Alüminyum ve PCB için hangi uçları seçmeliyim Bİlgi verebilecek birisi varmı?
Başka Uygun fiyat satış yapan yer varsa orasıda olur

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri