CNC Router Yapımı - Fotoğraf Video ve Açıklamalı anlatım.

;);)

atakan bana bi fikir vereydin iyidi :) 4 eksenden vazmı geçeyim??

kardeş bence 4. eksenden vazgeç.
hem şu yapacağın cnc de ne gibi hatalar çıkacak nasıl yöntemlerle hataları çözeceksin onları görmüş olur tecrübe edersin.
zamanla baktın sana yetmiyo
komple bozarsın mdf dediğin nedirki tabakası 150 tl :D 1 tabakadan 7-8 tane benim cnc den çıkar :D

kazım abinin dediği gibi tecrübe gerçekten çok önemli.

bende lineer kızak arabaya geçmek istiyorum öncelikle tabii ballscrew vidalı mil..
ama önce şu arel spindle ı alayım gerisini metal bir cnc ile devam ederim. çok fazla proflaşmaya gerek yok zira odamda kesip biçiyorum ve aynı zamanda apartmanda bi tek ben değil komşularda var :D sırf onları düşündüğümden arele geçicem :p kalıpçı taşlama işi başlangıç için çok çok iyi ama sesi adamı bıktırıyo işte

...tek ben değil komşularda var :D sırf onları düşündüğümden arele geçicem :p kalıpçı taşlama işi başlangıç için çok çok iyi ama sesi adamı bıktırıyo işte

Arel olsada boşda sessizdir.
Kalem işe girdimi sesi önlemenin tek yolu etrafına kutu yapmaktır.
Sen bile zor duyarsın...
Ve tabii ki bu durumda spindle olarak ne kullandığının önemi kalmaz ve önceliği başka şeylere yöneltebilirsin.

akyele hocamın montajı çok daha akıllıca...

@akyele yaz arat , mesajlarına bak...
Benim gibi gariban bir ihtiyar nereden hatırlasın linkini hem ararken fazladan bir şeyler öğreneceğine bahse girerim , ileride işine yaracağına da bahse girerim.

kardeş bence 4. eksenden vazgeç.
hem şu yapacağın cnc de ne gibi hatalar çıkacak nasıl yöntemlerle hataları çözeceksin onları görmüş olur tecrübe edersin.
zamanla baktın sana yetmiyo
komple bozarsın mdf dediğin nedirki tabakası 150 tl :D 1 tabakadan 7-8 tane benim cnc den çıkar :D

kazım abinin dediği gibi tecrübe gerçekten çok önemli.

bende lineer kızak arabaya geçmek istiyorum öncelikle tabii ballscrew vidalı mil..
ama önce şu arel spindle ı alayım gerisini metal bir cnc ile devam ederim. çok fazla proflaşmaya gerek yok zira odamda kesip biçiyorum ve aynı zamanda apartmanda bi tek ben değil komşularda var :D sırf onları düşündüğümden arele geçicem :p kalıpçı taşlama işi başlangıç için çok çok iyi ama sesi adamı bıktırıyo işte

dedigin gibi 4 eksenden vazgecmek mantıklı hem maddiyat, hem de tecrube edinip sonrasında üzerine ilave etmek. hesabı ugrastırcak biraz da onuda halledicem bi şekilde artık

@akyele yaz arat , mesajlarına bak...
Benim gibi gariban bir ihtiyar nereden hatırlasın linkini hem ararken fazladan bir şeyler öğreneceğine bahse girerim , ileride işine yaracağına da bahse girerim.

tamam abi ben bakayım :) abi seninde tecrubelerinden yararlanmak isterim inşallah.

asenyurt , akyele nin sistemi sende araştır , görürsen hemen yaparsın.
Spindle yi yatık bağlarsanız Z yi yükseltmek bir yana daha da alçaltırsınız mesela...

@asenyurt , @akyele nin sistemi sende araştır , görürsen hemen yaparsın.
Spindle yi yatık bağlarsanız Z yi yükseltmek bir yana daha da alçaltırsınız mesela...

abi bu cok mantıklı geldi yaw :) istenildiginde düz baglanıp istenildiginde yatay baglanacak bir aparatla halledilebilir aslında.

bunu mu diyorsun abi ??

abi metali işleyebileceğim araçlarım olsaydı kesin bende böyle birşeyler yapardım.. ama malum ev ortamındaki şeylerle ben anca şimdilik mdf den ileri gidemiyorum :D
zaten bu iş birazda benim için hobi çünkü odamın içinde masanın üstünde makine. aleti büyütsem koyacak yer de yok :D
ama yerim vaktim ve param olsa kesinlikle böyle birşey yaparım elbette

Forum istatistikleri

Konular
128,825
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri