CNC yapımı sürücü ve kontrol kartı seçimi

Gerçi bunlarda uddeholm den alıyormuş direkt uddeholm den alayayım o zaman

alüminyum profilleri ve vidalı milleri aldım zaten bana böyük makina lazım bu yaptığım bile küçük:)

uddeholm bizim gibi müşteri ile ilgilenmeyebilir. Büyük tedarikçi ise

Ayrıca diyorum ki köprünün ayakları 20 mm değilde 25 mi olsa acaba o uzunluğa 20 az geldi bana

uddeholm bizim gibi müşteri ile ilgilenmeyebilir. Büyük tedarikçi ise

Ayrıca diyorum ki köprünün ayakları 20 mm değilde 25 mi olsa acaba o uzunluğa 20 az geldi bana
az gelirse t veye l atarız
bizim enişte orda çalışıyor deniycem şansım bi uddeholm zaten bu çelikleri üretip kesip kesip satıyor

@KAYSERİ parçayı tezgaha tutturmak için vakumun yapmak istiyorum da parçalarını derlin veya kestamid kullansak mantıklı olurmu yada daha adi plastik mi kullansak

7075 aluminyumun sorunu şu. Piyasadaki adamları göreceksin kalıpçı değilse kesmeyecekler 15mm. Kalıpçılarda çok pahalı malesef.

Yusuf 5000 serisi alüminyum bile olur. Hem hesaplı olur. Plastik diyorsan delrin.

Geçenlerde ben delrin aldım. Kilosu 23 lira. Karaköyden aldım. 25cmx25cmx3cm bir parça 90 TL tuttu.

bu da cad çizim sw2016 versiyonudur.
https://yadi.sk/d/4saLZXjXtmguy CNC (VİDA MİL).rar
@KAYSERİ @Suat_Korkmaz @window_s ustalar yardım
demir olacaksa malzemenin içeriği ne olmalı alacağım yere ne diycem:)
Alüminyum olacaksa 7000 serisi olmalı yani sert alüminyum. Demir olacaksa İmalat Çeliği olarakta bilinen 1040 1050 serisi malzemede yeterli olur. Sıcak çekme soğuk çekme gibi çeşit sorarlarsa soğuk çekme malzemede yüzey gönyesi daha daha iyidir. Soğuk çekme tercih edilmeli.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Soğuk çekme iyidir, iml. göre daha rijittir, işçiliği azaltır.
Yusuf 5000 serisi alüminyum bile olur. Hem hesaplı olur. Plastik diyorsan delrin.
7000 serisi fevkalade olur.
6000 de olur.
5000 serisini işlerken biraz çamurlaşma olur.

1040 soğuk çekme (laser de kestireceksen dkp-siyah saç , oda olur.)
Paslanmaz eccüh lüküs olabilir zannımca.

Forum istatistikleri

Konular
129,025
Kullanıcılar
451,273
Son üye
Cerdemli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri