cpu45-v1

selamlar
elımde cpu45-v1 bır plc var ama pc-plc arasındakı haberlesmede sorunum var.daha onceden rs232c portundan haberlesen bır arkadas varsa baglantısını verebılırmı.tesekkurler her keze kolay gelsın

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selamlar..
omron un hangi seri plc si olduğunu yazarmısın.(cj-cs-alfa gibi)

onur_eposta ' Alıntı:
selamlar omron CQM serısı
bu konuda sıze omron kabloları ıle ılgılı konu yardımcı olur oradakı pc ıle plc haberlesme kablosunu yaparak haberlesebılırsınız

tesekkurler gezer77 sıtede omron kablolarını dokumanını bulup denemıstım ama genede emın degıldım guvenılır bır agızdan teyıt almak ıstedım.kablonun dogru olduguna emın olduktan sonrada zaten gerıye plc 232 portunda bır sorun olabılılecegı kalıyor baskada bır secenek yok gıbı.buda serısın ısı ılgı ve alakdan dolayı tesekkurler ve her keze calısmalarında basarılar

onur_eposta ' Alıntı:
tesekkurler gezer77 sıtede omron kablolarını dokumanını bulup denemıstım ama genede emın degıldım guvenılır bır agızdan teyıt almak ıstedım.kablonun dogru olduguna emın olduktan sonrada zaten gerıye plc 232 portunda bır sorun olabılılecegı kalıyor baskada bır secenek yok gıbı.buda serısın ısı ılgı ve alakdan dolayı tesekkurler ve her keze calısmalarında basarılar
eger baglantıda yıne bır sorun yasarsanız mutlaka bana ulasmayı deneyınız

selam
gezer arkadasım dedıgın gıbı formda bulunan omron kabloları pdf den kabloyu olsturup denedım ama olmadı artık ben plc supelenıyorum ama genede aklına bır sey gelırse fıkırlerını ve yorumlarını beklerım.tesekkurler

selam bendede 2 adet cpu 45-v1 var her iki plcdende verileri alamadım.başka cqm serisi plc lerden verileri alıyorum ama cqm cpu 45-v1 den verileri alamadım.sanıyorum plc inde bir sorun yoktur iletişim için cpu 45-v1 lerde atladığımız bir nokta olabilir yada pheriperial port ayarları farklı olabilir serial cıkışından ve pheriperial portun her ikisinide denedim olmadı.senin plc de de arıza yoktur.eğer verileri alırsan banada anlat.selamlar

onur_eposta ' Alıntı:
ılerleme kaydedersem haber verırım :)
eger bır ılerleme kaydedemedıysenız bana mutlaka ulasınız ayrıca yarın omron ıle konuyu gorusecem aldıgım cevabı yarın aksam buradan yayınlarım

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri