Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

arkadaşlar size birşey danişacam 4''motor 1.1 kw 220 volt motoru.ters dondermek istiyorum yardımcı olursanız sevınırım syğılar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar,
8 adet solar panelle bir sistem kurmaya çalışıyorum.Amaç;kablolar panellerden çıktıktan sonra elektriği 2 ye ayırmak.(bunu klemensle yapabilirmiyim?) bir tanesi invertöre diğeri direk pompaya gidecek.aslında yapılan 2 adet pompa beslemek şöyle ki;istediğimde SQF pompa çalışsın CM5-3 dursun,yada tam tesi şekilde CM5-3 çalışsın SQF dursun.

Bu sistemi nasıl kurabilirim?bu konuda acilen yardıma ıhtıyacım war...şimdiden tesekkurler....

arkadaslar 37 kW gücündeki dalgıc motorun elimdeki formule gore akımını hesaplayınca 64 A cekiyor.

I = P / kok3*U*cosfi

ama katalog degerine gore nominal 76 A cekiyor. bunun hesabını ben mi yanls biliyorum_??

bi baska konu da bu motoru yıldız-ucgen yolvermede kullanılması gereken kablo kesitini nasıl hesaplıyoruz??

yardımcı olursanız sevinirim..

Sanıyorum bu durum motorun verimi ile ilgili.Motor etiketinde verilen güç milden alınacak güç, etiket akımı şebekeden çekilecek akımı veriyor.Bu duruma göre motorunuzun verimi yaklaşık %86,5 oluyor.

Arkadaşlar, bu dalgıç pompalarda karşılaştığım bir husus var, bunu bilgi ve görüşlerinize sunmak istiyorum.Normal Asenkron Motorlarda; örneğin 15 kW lık bir motorun etiketinde 29 A gibi akım değeri okuyoruz.Ama aynı güçte bir dalgıç pompa motoruna baktığımızda akım değeri 34 ya da 35 A mertebesinde olabiliyor.Sanıyorum dalgıç pompaların fiziksel yapılarından dolayı verimleri düşük oluyor.Daha ayrıntılı bilgi sahibi olanlar paylaşsın lütfen.

dalgıç pompasıkuyudayken izalasyon testi yapıyorummeyerle bütün sargılar haliyle kısadevre gösteriyor .meyerle sağlıklı izalasyon testini nasıl yapabilirim .....segiyle...

Moderatör tarafında düzenlendi:
s.a öztürk ustam bi konuda yardım ve bilgi almak istiyorum .
ben bobinaj işi yapıyorum k.maraş / ELBİSTANDA Biz burda su sogutmalı dalgıçların motor sargısını yapmakta zorlanıyoruz. bunun bi makinesi varmı veyahut daha pratik yöntemi varmı...

Selamlar arkadaşlar ben bir derin kuyu temiz su pompası (dalgıç pompa) imalatçısıyım. Firmamın adını burda vermemin yersiz olacağını düşünüyorum. Dalgıçlar hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyii burada bana sorabilirsiniz bende elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

merhaba benım sorum kuyulardakı kum çakıl pompanın fanlarını tıkıyor ters çalışmada temızlensede ben tam olarak temızlendığıne ınanmıyorum sıkışan bır çakıl taşı ters çalışmadada sıkışacaktır bu problemı sorunsuz nasıl çozulebılır

motor gucunu neye gore hesaplıyoruz gelen su ve giden su borularının çaplarına göre mi eğer formullu bir şekilde vere bilirseniz çok memnun olurum şimdiden tesekkur ederim

Selam arkadaşlar bende dalgıç pompa imalatı tamiratı yapıyorum bende size her konuda yardımcı olabilirim.ayrıca arkadaşlar bana dalgıç sarımıyapabilen bir usta lazım ilgilenenler beni arasın 5443534545

benim elimde birde dalgıç var dalgıç kablo renkleri sarı mavii kahve birde kondansatör var bağlantı şemasını verebilirmisiniz..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,051
Kullanıcılar
451,323
Son üye
yunusemredoruk

Yeni konular

Geri