delta dop ekrana pc den veri transferi

grant

Üye
merhabalar ben delta dop ekran ve 14ss plc kulanıyorum
müşterimizin stok taki ürün sayısını ve sevk edilen ürün sayısını pc den ekrana göndermek istiyoruz bunun için nasıl bir program ve haberleşme kulanmalıyım yardımlarınızı bekliyorum
ayrıca stok bittigi zaman cep telofonuna mesaj göndermek istiyoruz bunu da detaylı olarak acıklarmısınız .
bu konuyla ilgili çalışan arkadaşların yardımını bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC ile stok takibi mi yapmak istiyorsunuz ?
O çok zor olur 1....

2ncisi DOP ekrandaki macrolarla bu işin yapını daha da zor olur DOP un fiyatına PC al oradan daha rahat bir çözüme ulaşırsın

Sanırım sen daha önce stok takibi yapmadın ki zor bir iştir kullandığın depo/üretim hattı
her ne ise fark etmez günde 10 ürün tipi olsa her birinden günde 100 tane yapılsa (vasat iş yeri olsun) 1000 tane ürün DOP'un recete kısmını database olarak kullansan 1 hafta da biter...
Stokların da adları olacak atıyorum; CHR(RCP0,"ARAMAMUL DÜĞME"), CHR(RCP0,"FISTIKLI BAKLAVA") , CHR(RCP0,"10x10 CAM") gibi çeşitleme olsun (ne işi yapacağını bilmediğimden böyle yazdım"

Benim size tavsiye barkodlu el terminalleri ile bu işi çözümleyin.
Çözümleyin kısmı da şu ; ya hazır bir yazılım almanız lazım ya da kendiniz yazmanız lazım

ben sorumu yanlış anlattım galiba bir ürün transfer hattımız var 50-80 çeşit ürünümüz var bu ürünleri depoya raflara elle yerleştirip gelen adetleri ve daha sonradan satılan adetleri pc de excell e giriyorlar bizim yapmış oldugum hat raflardaki ürünleri alıp çıkışa getiriyor. bizim yapmak istedigimiz müşterimiz çıkışa getircegi ürünleri ve raf adetlerini ekrana elle giriyor bunları pc den göndere bilirsek ve okuya bilirsek cıkış giden ürünler anında pc de ofisten izlene bilcek . böyle birşey yapmak mümkünmü. şimdiden teşekürler.

mümkündür barkod printer ile stok/raf taki malzemelerin üzerine baskı yapılır (ya da yapışkanlanır) barcode okuyucu ile de com port veya klavyeden girilen bir bilgi gibi doğrudan veya pc den istenen sisteme veri gönderilebilir.

piyasada uygun fiyatlı barcode okuyucu / printer bulabilirsiniz.
sadece bu işi yapan yerlerden de hizmet alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,317
Son üye
cırak ve usta

Yeni konular

Geri