easywiev panel yardım..

Buyrun arkadaşlar, toplam 2 adet örnek var, istediğiniz dosya formatında ;

Easyview ile ilgili sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Örnekler(2 tane).rar
    25.9 KB · Görüntüleme: 53
Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
roboelektronik dostum örneklerin hata mesajı veriyor bilgin olsun

Tekrar denermisin arkadaşım,hata vermemesi lazım şu an. Tekrar gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• Örnek.rar
    135 KB · Görüntüleme: 41
dostum eline saglık şimdi oldu ama ben bu yürüyen yazıları bir türlü yapamadım burda tedaylı acıklarsan sevinirim ilgilendigin için sagol

Gönderdiğim projeler EB500 içindir.Dosyaları indirdikten sonra tools'un altından compresse/uncompress 'yi seçin sonra açılan pencereden alttaki uncompresse'deki source name segmesindeki Browse'yi seçip açılan pencereden indirdiğiniz projeyi bulum.Daha sonra editör kendisi biralt segmedeki Destination Name'ye projenin nerede oluşacağını aynı klasör içine atar (siz isterseniz başka bir adres yazarsınız oraya açar.)ve alttaki uncompressing butonuna bastığınız zaman dosya epj.formatında oluşturulur.Bundan sonra dosya açtan proje ismini seçip açın kayıt edin ve çekiç resmi olan buton ile projeyi compile yapın ve en son ok işaretli dosya resmi olan butona basarak offline simulation yaparak test edebilirsiniz.
EB8000 EB 500 ile aynı olup görsel açıdan farklıdır.EB 8000 65536 renktir.EB 500 deki programı EB8000'e otomatik çeviremeyiz yeniden yazmamız gereklidir.Ama mantık tamamiyle aynıdır.

Bu arada option menüsünden window property segmesini açarak en alttaki (Automatic save and compile at download and simülate )seçeneğini işaretlerseniz yaptığınız değişiklikleri otomatik olarak kayıt ederek derler. siz sadece herhangi anda offline butonuna basmanız yeterlidir.

Umarım faidesi olur nacizane
Herkese iyi çalışmalar.

dostum eline saglık şimdi oldu ama ben bu yürüyen yazıları bir türlü yapamadım burda tedaylı acıklarsan sevinirim ilgilendigin için sagol

red_ejder arkadaş yürüyen yazı için sağ taraftaki butonlardan ALARM BA'ı seçiyorsunuz ve istediğiniz boyutta ayarlıyorsunuz.Daha sonra sol alt taraftaki butonlardan ALARM SCAN butonuna bastığımızda açılan pencereden (add) butonuna basıyoruz ve hangi bitin on yada off olma şartına göre mesajımızı yazıyoruz. İster panelin dahili bitini kullanın ister PLC'nin bitini kullanın hepsi bukadar.

Bir ayrıntı:Kayarak geçen yazının hızını ise EDİT'ten sistem parameter butonuna basarak açılan pencereden general segmesine geliyoruz ve scroll speed' değiştirerek yapıyoruz.
İyi çalışmalar

marifet ' Alıntı:

red_ejder arkadaş yürüyen yazı için sağ taraftaki butonlardan ALARM BA'ı seçiyorsunuz ve istediğiniz boyutta ayarlıyorsunuz.Daha sonra sol alt taraftaki butonlardan ALARM SCAN butonuna bastığımızda açılan pencereden (add) butonuna basıyoruz ve hangi bitin on yada off olma şartına göre mesajımızı yazıyoruz. İster panelin dahili bitini kullanın ister PLC'nin bitini kullanın hepsi bukadar.

Bir ayrıntı:Kayarak geçen yazının hızını ise EDİT'ten sistem parameter butonuna basarak açılan pencereden general segmesine geliyoruz ve scroll speed' değiştirerek yapıyoruz.
İyi çalışmalar

dostum cok sagol ama 2 saat ugraştım yapamadım bana sadece kayan yazı olan bir örne yaparmısın acaba

Kayan yazı için örnek ve görsel anlatım.

Ekli dosyalar

• Kayan_yazi_gorsel_anlatim.rar
    114.5 KB · Görüntüleme: 8
marifet sagolasın ama bu tam olarak kayan yazı kelimleri tam olarak nereye yazıyorsun orayı bulamadım...?

yazıların renkleri filan alarm button secenigi var yazıyı bir türlü yazamadım :(

Sol tarafta " alarm scan " adlı buton var, o butona basıyorsunuz, sonra karşınıza çıkan menüden add seçeneğini tıklıyorsunuz, eğer yazılar yazılıysa daha önceden onları delete seçeneği ile silebilirsiniz. Daha sonra, add seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkan menüden text adlı kısma istediğiniz yazıyı yazabiliyorsunuz, yalnız alarmı açık ve ayarınızı LB9000 yapınız. (plc'ye bağımlı veya komutlara bağlı kod kullanabilirsiniz de.)

ROBO kardeşim dedigini yaptım ama yazı yürümüyor oldugu gibi kalıyor :(
sana zorluk cıkıyor ama tek tek yapılan işlemleri sıralarsan sevinirim arkadaşım şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,644
Son üye
VLT 2800

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri