El kurutma cihazı kart arızası

Analog ölçü aletiyle ölçtüm devre üzerinde. Kararsızlık gösterince söktüm boştayken ölçtüm yine sonuç aynı bu sefer sevindim. Değiştirince sorun düzeldi.
Serkan ustam zaten kond. bağlantılarını takip ettim şüphelendim. Değiştireyim dedim. Sonuç olumlu.
Bu arada Serkan usta 2 tane 1uf 50 V kond. birisinin altında 2,2 uf kond. yazıyordu. Ama 1 uf 50 V takılmıştı. Değiştirmişken onu da 2,2 uf 50 V değiştirdim.

Alıcımıydı, vericimiydi, transistörmüydü, entegremiydi ölç biç dene uğraş dur sonuç hiçbiri sebep kılkuyruk bir kondansatör :) İşte elektroniği bu yüzden sevmiyorum :D
İyiki elektronikçi olmamışım...

Alıcımıydı, vericimiydi, transistörmüydü, entegremiydi ölç biç dene uğraş dur sonuç hiçbiri sebep kılkuyruk bir kondansatör :) İşte elektroniği bu yüzden sevmiyorum :D
İyiki elektronikçi olmamışım...
Bu virüsü kapmayan bilmez Ustam :)
İlk günden anahtara bağlayacaktı geçecekti karnımızı ağrıttı, kaç gündür inat etti tamir edicem diye :)

Virüslerden ve hastalıklardan uzak durmak gerek :D
Bende büyük/küçük tüm ev aletlerini tamir etmeyi çok severim zevkte alırım ama elektronikten hiç haz etmem. İlel ebet itici gelmiştir bana. İncik boncuk zihnisinir şeyler.

He ya ustalarım. Bugün onu düşündüm. Kart farz edelim ki yandı tamir edilemez durumda. Ne yapabiliriz? Fikirleri merak ediyorum...

He ya ustalarım. Bugün onu düşündüm. Kart farz edelim ki yandı tamir edilemez durumda. Ne yapabiliriz? Fikirleri merak ediyorum...
Ayak tarafına küçük gerilimli anahtar (her türlü sensör olur), makinadaki röleyi çalıştıracaktı, bir de zamanlayıcı eklenmeli, neden ayak derseniz el değmeden hijyen açısından ;).

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,585
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri