El kurutma cihazı kart arızası

He alıcı demek istedin:p

Serkan ustam değişen bir şey olmadı.
Bülent abi ben de dağılmış bir tv var. Dediğin parçayı buldum galiba. IC951. 3 bacaklı . Bu mu dediğin parça.

Resim ekle hocam gorelim

Serkan ustam değişen bir şey olmadı.
Bülent abi ben de dağılmış bir tv var. Dediğin parçayı buldum galiba. IC951. 3 bacaklı . Bu mu dediğin parça.
Ic951 sanki parcanin pcb uzerindeki kodlamasi gibi. Parcanin adi degil.

EVET

Buyurun.

Ekli dosyalar

• IMAG0181.jpg
    IMAG0181.jpg
    287.9 KB · Görüntüleme: 13
Nasıl bağlarım bunu. 3 bacağı var. Bağlasam çalışır mı?

Yok bunu kast etmedim ama 2. plan olarak aklımda, dün yazdığım gibi iş yerindeki kurutucuya tv kumandası tuttum harekt ettirmedi, dalga boyu farkından sanırım ama verici (tv kumamndadan ir led) ve alıcıyı bununla değiştirirsek çalışır mı @MAIN_LOOP ne dersin?

Arkadaşlar sorunumuz çözüldü. Ledleri sipariş vermeden önce kond. değiştireyim dedim. Zaten 3 taneydi. 2 tanesi 1uf 50 v bunları değiştirdim sonuç değişmedi. 220 uf 35V çıkardım. Ölçtüm ölçüm sonuçlarına göre arızalıydı. Yeni 220 uf 35 V taktım mutlu son...:D Cihaz çalışıyor...
Yardımı dokunan tüm ustalarıma sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Geçmiş olsun hocam,

Ne varsa şu kondansatörlerde var. Yıllardır elektronikle uğraşırım arızalı kondansatör değiştirmedim. Siz bol bol değiştiriyorsunuz. :)

İşin ilginci transistörü kısa devre edince çalışması. Demekki kondansatör entegre ile alakalı filtre kondansatörü sanırım.

Elinize sağlık. Daha nice kondansatörlere. :)

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,585
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri