Elektrik Motorunda Nötr Olması

Merhaba Arkadaşlar 3 Fazlı Yıldız Bağlantı Yaptığımız Bir Motorun bobininden bir nötr kablosu çıkarsak ve toprak kısmına bağlasak sizce ne olur cevaplarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3 fazlı motor normalde dengeli bir yüktür deriz, dengeli yüklerde yıldız noktasından akım akışı olmaz dolayısıyla o noktayı toprağa bağlarsanız birşey olmaz fakat biz motora ne kadar dengeli yük desekte %100 dengeli olmayabilir. Yıldız noktasını toprağa bağlarsak yıldız noktasından toprağa bir miktar akım akabilir, motora bağlı kaçak akım röleniz varsa bu akım sebebi ile atabilir.

Merhaba Arkadaşlar 3 Fazlı Yıldız Bağlantı Yaptığımız Bir Motorun bobininden bir nötr kablosu çıkarsak ve toprak kısmına bağlasak sizce ne olur cevaplarınızı bekliyorum
Topraklama yapmak için sanırım bu kabloyu gövdeye bağlamak istiyorsunuz.Buna sıfırlama denilir ve çok tehlikelidir.Eskiden topraklama olmadığı için bunu yaptığımız oluyordu eski evler de ama bunun tehlikesini öğrendikten sonra bir daha yapmadım ve yapmak isteyene de yapma dedim.

Kaçak akım atar yüksek ihtimalle.

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri