Endüktif 131% , kapasitif 35,31%

Ya aslında bennim sorunumda aşağı yukarı aynı yalnız boyutları biraz küçük alçak gerilim . entes 3 akım trafolu enson çıkanlardan bir role taktım.toplam 20 kvar 5-5-5-5-5 şeklinde sıralanmıştı .ilk okuduğu değer kapasitif yüzde 3 indüktif yüzde 93 .
daha sonraröle kondansatöreleri devreye almıyordu.(tabii nasıl alsınki 5 kvar ın birisini alsa kapasitrif yüzde 60 lara fırlayacak röle haklı yani ;d) sonra bi tane sabit konda nsatör koydum . 2,5 kvarlık indüktif yüzde 30 lara kapasitifte yüzde 25 oldu. ancak akşamları yük değişeceğinden kapasitifin daha fazla fırlamaması için sabİt kondansatÖrÜn kapanmasi lazim . ben uygun bİ ÇÖzÜm bulana kadar . bu geÇİcİ bİ ÇÖzÜm tabİİ ;d.İŞİn en Önemlİ yani yÜklerİn dengesİzlİĞİnden kaynaklandiĞini dÜŞÜnÜyorum onun İÇİn yÜkÜ İlk Önce dengelİ daĞitip pano Üzerİndekİ gereklİ deĞİŞİmlerİ yaptik tan sonra kampanzasyonun gerÇek ÇÖzÜmÜnÜ bulmayi dÜŞÜnÜyorum .bunun İÇİnde rÖlenİn ÖzellİĞİnden dolayi farkli kademe kondan satÖrlerİnİ kullanacam . yanİ
0.5-0.5-1-1.5-1,5-2,5-2,5 -5-5 olarak yanİ bunu dÜŞÜnÜyorum arkadaŞlar İnŞallah mufavfak olurum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Kademeleri bahsettiğiniz gibi düzenlerseniz, sabit kondansatör ihtiyacınız kalmayabilir... akım trafosu çok büyük seçilmiş ise röle 0,5kVAr'lık kondansatörü göremeyebilir. Bilginize...

arkadaşlar bence sorun yanlış ürün seçimi şu ana kadar entes güç kontrol rölesinden şikayeti olmayan duymadım.

Sn. Ertug_TR Arkadaşım Eğer imkanın varsa Akım Bağlantılarını OG den yap o zaman Sabit gurupla falan uğraşmak zorunda kalmazsın. Bunun için Yapman Gereken BEDAŞ'a Müracat edeceksin (Bende MEDAŞ Çalışanıyım) Mühür Meselesini halledeceksin. Ama Daha önce Yapman Gereken Akım Trafoların Çift Sekonderlimi Yoksda tek mi ona bakacaksın. Eğer Tek sekonderli İse Değiştirmen Gerekecek. Bu mali meseleyi halletmen Gerek. Gerisi Kolayu................!

kardeş tense reaktif güç rolesini dene ben de senin üç akım trafolu bir role fazların ihtiyaç duyduğu kondansatör değerine kadar yazıyor ben çok memnunum dene pişman olmazsın

sayın zafiran son olarak belirttiğin gibi bir sıralama yaparsan sorunu çözmeye yönelik önemli bir adım atmış olursun ama bu sırada işletme içerisinde çekilen yüke göre akım trafosu kullanman gerekir.
aksi taktirde akım trafosunun değeri yüksek ve akım oldukça düşük ise yine röle duyarsız kalacaktır.
o yüzden akım trafosunu çekilen akım gücüne orantılı seçmen gerekir.

Bence düşük yüklü sistemlerde en iyisi 1 fazlı kondansatörler kullanmak.daha önce 3 fazlı kondansatörlerle çözüme ulaşamadığım düşük ve dengesiz yüklerde varkombi12 ile çözüme ulaştım

bence de en iyi şekilde hassas kontrol için monofaze kondansatör kullanarak, her faz için ayrı ayrı hakim olmuş olursunuz.

bence arkadaşım senin sisteminde akım trafosu büyük gibi gözüküyor. Ayrıca sende diorsunki hiç yük çekmiyor gibi çalıkşıyor diyorsun bence senin sorunun akım trafosu ile alakalı gibi gözüküyor akım trafosu çok büyük.%10 yükle çalışsan 200/5 gibi bir akım trafo gerekli ama daha az yük çekiyor dersende 150/5 bir akım trafosu kullanırsan sisteminin sorunu direk olarak çözülür. bu kadar reaktife ve kapasitife kaçmanın iki sebebi var ya akım trafosu küçük geldiğinde patladı röle ölçüm yapamıyor veya akım trafosu çok büyük seçildi röle hassas olarak ölçüm yapamıyor. Sorunun bu bence bu akım trafosunu değiştirmeni tavsiye ederim 

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…