Endüstriyel alanda arduino kullanan oldu mu ?

system16

Üye
Evet arkadaşlar Endüstriyel alanda arduino kullanan oldu mu ? Olduysa hangi alanda ne amaçla kullandınız ?

Arduino 'yu kart olarak değişik tiplerinde her alanda kullanıyorlar. Özellikle basit projelerin çoğunda çok basit kullanılabildiği için tercih ediyorlar.

merhabalar. su sirkülasyonu olmadığında makineyi durducak bir devre yapmaya çalışmıştım. ardunio flow metreden gelen dataları kaçırıyor çok sağlıklı çalışmıyordu. çok profosyonel kilit işlerde kullanılabileceğini düşünmüyorum

ok profosyonel kilit işlerde kullanılabileceğini düşünmüyorum
Hocam neye/kime göre profosyonel?
Bir vakit başıma gelen olayı daha doğrusu müşterimden yediğim fırçayı aktarayım,
-Bu ne kardeşim,, ayarı bu civataylamı yapacağız, adam şuraya bi sensör koyardı bari!!
-Abü o civata dediğin zaten sensör (M.8 endüktüf).
-Hadi ya,,,

Bir arkadaşım taşlama tezgahının panosunu komple revize etti Kontrol ünitesi olarak arduino kullandı. 20in/20out harikada oldu.

Arkadaşlar genel olarak sorun şu: Her teknik ihtiyacın karşılığı farklı farklı ürüner ile tasarım yapmak ama biz hep aynı ürün ile herşeyi yapmaya çalışıyoruz. Arduino dediğimiz ATMEL 328P ve bütün dünyada bir çok profesyonel uygulamada kullanılır. Ama dikkatinizi çekiyorum BİR ÇOK , heryerde kullanılır demiyorum.

Kısaca söylemek istediğim ihtiyacınıza göre mikro denetleyici seçmek gerekir. Hepsi detayda birbirlerinden farklıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,932
Kullanıcılar
451,108
Son üye
oguz0714

Yeni konular

Geri