Etiketinde Yıldız 380V yazan 7.5kw motoru besleme nasıl oluyor?

cowabunqa

Üye
Merhabalar arkadaşlar. Çok acil bir sorum var. Elimizde etiketinde sadece yıldız 380v yazan bir motor var.
Bu motora besleme yapmalıyız. ülkemizde faz-faz gerilimi 380v ve bu motoru anladığım kadarı ile yıldız bağlamam gerekiyor. benim faz-nötr geriliminin 380V mı olması gerekiyor? bana yardımcı olabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar arkadaşlar. Çok acil bir sorum var. Elimizde etiketinde sadece yıldız 380v yazan bir motor var.
Bu motora besleme yapmalıyız. ülkemizde faz-faz gerilimi 380v ve bu motoru anladığım kadarı ile yıldız bağlamam gerekiyor. benim faz-nötr geriliminin 380V mı olması gerekiyor? bana yardımcı olabilir misiniz?
Sanırım motor bağlamayı bilmiyorsunuz bir elektrikçi çağırın herkes bildiği işi yapmalı! Yıldız bağlantıyı bilmek için motor bilimlerini bilmeniz gerekir 380 VAC bağlamanız için de trifaze ne demek bilmeniz gerekir!Elektrikçilik iki kablo bağlamaktır bazıları için evet Elektrikçilik o iki kabloyu doğru yere doğru şekilde bağlamaktır.Bilmiyorsanız dokunmayın!Bilene yaptırın!

soldakı baglantıyı yap calısır.

8M5X7H8J7U122816.JPG

Bu bağlantılar yıldız mı? Bildiğinizi konuşun bilmediğinizi değil

herkes her ısı yapabılır ve herkes hata yapabılır. rıca edıyorum kımseyı tanımadan bılgı sorgulaması yapmayalım !! ayrıca kımse anasının karnında meslek sahıbı olmuytor. saygılar...

herkes her ısı yapabılır ve herkes hata yapabılır. rıca edıyorum kımseyı tanımadan bılgı sorgulaması yapmayalım !! ayrıca kımse anasının karnında meslek sahıbı olmuytor. saygılar...

@babu33 Herkes anasının karnında meslek sahibi olup sonra doğmuyor haklısın ama her kes bir meslek edinebilmek için yıllarını harcıyor ve harcadığı bu yıllar hiç de kolay geçmiyor bundan emin olabilirsin...

Ayrıca senin yukarıda soldaki klamens yatağı resmini çizdiğin üçken bağlantı şeklidir bu senin bağlantı şeklin ile o etiketteki motor a adam elektrik verdi mi adamın motoru göz göre göre yanacaktır...

Yıldız bağlantıda seri bağlı iki bobine iki faz bağlanacağı gibi üçken bağlantıda tek bobine iki faz bağlanacaktır ;)

Bu durumda bobinin iç direnci seri bağlı iki bobininkine göre yarı yarıya düşük olacağı için gerilim de üzerinden bu orantıda fazla geçecek akım da gerilim ile doğru orantılı olduğu için akım da fazla geçecek direk motorun yanmasına sebep olacaktır.

Ben burada sayın @c.berkan ustama sonuna kadar hak veriyorum ;) adam gidip bir elektrikçiye 50 lira verse ve o işi yaptırsa işi bilen işi yapmış olacak rızkını çıkartmış olacak işi yaptıran ise bir insana iş ve ekmek kazandırdığı için motoru yanma tehlikesi yaşamayacak ayrıca elektrik ile uğraşıp çarpılma tehlikesi de yaşamayacak.

@c.berkan ustanın dediği gibi her kesbildiği işi yapsın.

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri