Fabrikasyon CNC makinası

Basit elektrik ve mekanikten anlıyorum, mobilya ustasıyım aynı zamanda

OOO tamam yaparsınız siz.Çevrenizde bu işten anlayan varmı.Sadece motorları ölçerek budur diyebilecek.Eğer varsa forumdakileri okuyunca bizi daha iyi anlayacak en zor kısmını atlatmış oluruz.

0,75 mm hareketli çoklu kablo(TTR) sürekli maximum akım taşıma kapasitesi 12A.Ben 3A lik motor kulanıyorum ve kablom 4.0,50Shield kablo.Kalınsa kalın sıkıntı olmaz kullanın gitsin.:)

duymak istediğim cevap işte bu :) sağolasın hocam

Mehmet bey bilgisyarıma virüs girdi.Sizin motorların manuelini indirirken farkında olmadan yedim trojanı.Neyse mühim değil .Sonuçta sizin motorların markası LIN ENGİNEERİNG .Sitedek 5618 manueline göre motor kablo bağlantıları aşağıda resimdeki gibi olacak.Motorları BİPOLAR olarak bağlayacağımıza göre:

Ekli dosyalar

• LIN ENGİNEERİNG 5618 stepper motor manuel.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 29
Motor bağlantı renleri(Kesinlikle ölçü alaeti ile doğrulamadan bağlanmamalıdır.)

6 Kablolu motor için:
A.....Kırmızı
A-...Mavi
B....Yeşil
B-.....Siyah

Beyaz :Boş
Sarı:Boş

Motor bağlantı renleri(Kesinlikle ölçü alaeti ile doğrulamadan bağlanmamalıdır.)
8Kablolu motor için:Not:Bu motoru seri bağlıyoruz:)
A.....Mavi/beyaz
A-...Kırmızı
B....Yeşil /beyaz
B-.....Siyah

Mavi+Kırmızı/beyaz birbirine bağlancak
Yeşil+Siyah/beyaz birbirine bağlanacak
Bu motorda böylece bağlantı yapılmamış kablo kalmamış olacak

A ve A-...B ve B- bağlantılarının neredeve nasıl olduğunu TB6560 resminde ve sana gönderdiğim cd içerisinde mevcut.

Tekrar selamlar, aslında bağlantıları çok güzel yaparak montajlamışlar, motor çıkışlarını 9 pinli konektörler ile taşıyarak bir 25pinli erkeğe bağlamışlar, bunların orijinalliğini bozmadan bağlantı yapabilir miyim diye bakıyorum.

Bana tarif eder misiniz bu alet ile

25 pin erkek tarafında kabloları ayırmanız gerekecek.Yok çok beğeniyorum bu şekilde kullanmak istiyorum derseniz o zaman 25 pin dişi koyup çıkışları tb6560 verebilirsiniz.

25 pin erkek tarafında kabloları ayırmanız gerekecek.Yok çok beğeniyorum bu şekilde kullanmak istiyorum derseniz o zaman 25 pin dişi koyup çıkışları tb6560 verebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,552
Kullanıcılar
452,177
Son üye
m-u-s-t-a-f-a

Yeni konular

Geri