Güneş paneli sistem arızası

Aşırı gerilimden dolayı yani 15-16 volt gibi bir gelimin inverterin düzgün çalışmasını engelleyebilir mi inverter de kendini korumaya alıyor olabilir arkadaş lar?

İnverter kataloğundan biraz inceledim de ingilizceydi , aşırı gerilim diye 15-16 voltu ifade ediyor, bugün sistemimde akü birleşimi ve kontrolcu uçlarından aldığım ortak voltaj 15 kusurdu nedersiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hadi yeni akü 15 volt üst sınırı aşıyor. Eski akünüz 12 volttu.. Bu katalogda 9.5 volt ile 16.0 volt arası çalışacağı yazıyor. Ben hala inverterinizin sorunlu olduğunu düşünüyorum. Giriş kablonuz 2.5 mm2 olduğunda 40 watt lambayı yakabilmesi lazımdı.

Yarın arabada da deneyin ama görüşüm hala inverterin sorunlu olduğu yöndedir. Çünkü iki aküde de denediniz biri 12 volt diğeri 15 volt civarında idi yine çalışmadı.

Kolay gelsin

Dene olmazsa invertörden dir yeni aküyle çalışmıyosa başma bişey olamaz

Arkadaşlar araba akusu ile denedim ilk başta çıkış aldım daha sonra sistemi kapattı hiç çıkış alamadım. Sistemin videolarıni çektim izleyip karar verri misiniz.

videoyu üçe böldüm.

Ekli dosyalar

• Filmim.rar
    6.3 MB · Görüntüleme: 4
  • Filmimm.rar
    7.6 MB · Görüntüleme: 2
  • Filmim1.rar
    5.8 MB · Görüntüleme: 4
diğer video

Ekli dosyalar

• Filmim.rar
    9.4 MB · Görüntüleme: 2
  • k.rar
    9.7 MB · Görüntüleme: 1
Son video, yalnız arkadaaşlar invertörü aldığım yer ile görüştüm bana floresan lambada trafo bobin olduğu için çalıştırmaz laptop için de aynısını söyledi.

Ben voltajdaki dalgalnamalrı doğru bulmuyorum açıkçası..

Ekli dosyalar

• Filmimhjg.rar
    5.7 MB · Görüntüleme: 2
  • Filmimhjv.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 2
Videoyu şu anda seyredemiyorum eve gidince seyrederim fakat senin bu inverter
yüzde doksan bozuk.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,873
Kullanıcılar