kayıt süresi

hkns

Üye
arkadaşlar herkese hayırlı günler
benim öğrenmek istediğim 25 frame kayıt yapan 4 adet güvenlik kamerası 7/24 çalıştığında 390 gb harddiskte yaklaşık kaç günlük kayıt alabilir ilginize teşekkür ederim

bu kayıtlar her bir haftada siliniyormu_?

bende ilk kez kurduğum için bilmiyorum daha önce deneyen arkadaşların tecrübelerinden yararlanıp bi fikir edinmek istiyordum duruma göre silincek yada dvd ye yedeklenecek

bende ilk kez kurduğum için bilmiyorum daha önce deneyen arkadaşların tecrübelerinden yararlanıp bi fikir edinmek istiyordum duruma göre silincek yada dvd ye yedeklenecek

genelde butun dvr kartlarda kayıt üzerine tekrardan kayıt etme özelliği mevcuttur alacagın malzemeinin özelliklerinde yazar bunlar onceki cevabımda belirttim bunu hesaplanması için gerekli program mevcuttur orada. oradan yararlanabilirsin.aklınıza takılan olursa yardımcı oluruz.

arkadaşlar herkese hayırlı günler
benim öğrenmek istediğim 25 frame kayıt yapan 4 adet güvenlik kamerası 7/24 çalıştığında 390 gb harddiskte yaklaşık kaç günlük kayıt alabilir ilginize teşekkür ederim

Harddiskte yer kaplama durumu sıkıştırma teknolojisine bağlı olarak değişir,örnek olarak son çıkan h.264 sıkıştırma formatında görüntü oldukça net bir şekilde kaydedilir ve kapladığı yer diğer şıkıştırma formatlarına göre daha fazladır,mesela 4 kameralı bir sistemde 1 günlük(24h) kayıt için yaklaşık 30gb alan istiyor diyebilirim..390 gb için yaklaşık 2 haftalık kaydı hafızasında saklar,belirlenen limit dolduğunda eski kayıtları silip yenilerini kaydeder..Bunu indirgemek için motion record seçeneğide bir çok dvr kart yazılımında mevcuttur.

gerçek zamanlı kayıt seçtiğin için maksimum 60 saati geçmez.ama harkete duyarlı yaparsan bunu hesaplayabilmek çok zor tahminen 240 saati bulur.

Selamlar
Kayıt kalitesini yüksek tutup CIF Resolationda 25 Ferame kayıt yaparsan 390 GB hard diske 10 gün kayıt yapabilirsin .

arkadaşlar yorumlarınızdan bu kapasite ile çok uzun süreli kayıt yapamayacağımı anladım Ancak ben bu sistemi 7 mart ta kurdum 18 martta kontrol için gittiğimde 190 gb gibi bi alanın dolduğunu ve 210 gb kadar da boş yer olduğunu gördüm geriye dönük iki haftalık kayıtları da inceledim herhangi bi sıkıntı yok acaba dvr kart farklı bi sıkıştırma falan mı yapıyor Gerçi benim açımdan herhagi bi sıkıntı yok :) ama bi ayrıntı varsa da bilmek isterim ilginize teşekkürler

eğer cihazının h.264 gibi farklı bir sıkıstırma dosyası var ıse o zaman oalbilir bizim hesaplamalarda sıkıstırma oranı hesaba katmadık hiç. hesapladıgım programdada yok tu özellik o yüzden kesin bir şey söyleyemeyiz biz...

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,979
Son üye
ahemsa
Geri