Kombi Jeneratörle Neden Çalışmaz?

şebekeden nötr nasıl kesilebirki acaba?
yada jeneretörü sadece evin elektriğine nasıl entegre etmek gerek.

sigorta kutusundan nötürü kesersin de sebep ne yada pirizden buattan jenarötörüde 1,0.2, pako kullanarak sigorta kutusundan ayarlata bilirsin elektrikçi ne..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkadaşım monofaze jeneratörde nötr olmaz iki uçundada faz görürsün monofaze jeneratörler genellikle her bir uçta 110v =220v olarak çalışır kombin dijital ise çalıştıramassın

evet jeneratörüm monofaz.. yani üzerinde yalnızca bir priz var ve tüm beslemeyi oradan alıyorum.. Dediğiniz gibi iki kutbunda da faz var ancak bu gün avometreyle ölçtüm çıkışı ve 239-240 V okudum.. Nötr olmadan bu nasıl oluyor bilmiyorum.. Analog kombili olan dairemde vaktiyle kullandım bu jeneratörü ve sıkıntı çıkmadı.. Ama dijital kombili dairemde henüz denemedim ve denersem kombimi bozacağından korkuyorum? Bu çift faz, şebekenin nötrünü kesmediğim için mi cihazları çalıştırdı? Bunu nasıl kullanmam nasıl bağlamam gerekiyor?

merhaba arkadaşım monofaze jeneratörde nötr olmaz iki uçundada faz görürsün monofaze jeneratörler genellikle her bir uçta 110v =220v olarak çalışır kombin dijital ise çalıştıramassın

arkadasın dedıgı gıbı kombıde faz notr uygulaması vardır dolayısıyla senın jenaratorun kombıyı calıstırmaz her ıkı tarafındada faz vardır

müverrih arkadaşım bende senin gibi eca colora kombimi televizyonumu ve bir tane lambamı çalıştırmak için bir jeneratör aldım pako şalterle Şebeke fazını ve nötrünü kesen bir sistem yaptım elektrik kesilince jeneratörü çalıştırdım tv ve lamba gayet güzel çalıştı fakat kombi devamlı aç kapa yaptı yani tık tık bir çalışıyor bir kapanıyor sistemi devreye almıyor bence problemi upsle çöz ben öyle yapmayı düşünüyorum.

müverrih arkadaşım bende senin gibi eca colora kombimi televizyonumu ve bir tane lambamı çalıştırmak için bir jeneratör aldım pako şalterle şebeke fazını ve nötrünü kesen bir sistem yaptım elektrik kesilince jeneratörü çalıştırdım tv ve lamba gayet güzel çalıştı fakat kombi devamlı aç kapa yaptı yani tık tık bir çalışıyor bir kapanıyor sistemi devreye almıyor bence problemi upsle çöz ben öyle yapmayı düşünüyorum.

Ya işin ilginci benim 2 dairem var birinde bu dediğim novadens exta dijital olan kombim var diğerinde de yine baymağın analog bir kombisi var.. Analog kombili daireme jeneratörü bağlıyorum (hem de yalnızca şebekenin fazını keserek nötrünü kesmeden) ve kombi dahil herşey canavar gibi çalışıyor.. ama dijital kombime bağlamaya güvenemiyorum bozacak diye.. çünkü başka bir arkadaşın dijital kombisi için ona invertörlü bir jeneratör almıştık o jeneratörle bile hata verip çalışmamıştı kombisi jeneratörü iade etmşitik.. o jeneratörü de döküman üzerinde herşeyi tutuyordu ama yukarıda fahri beyin dediği gibi invertörünün sinawawe invertör olması gerekiyormuş ki tam sinüs çıkış verebilsin.. kombiler tam sinüs çıkış olmadan düzgün çalışmıyorlar.. hadi analoglar kör topal çalışıyor da dijitaller çok hassas hata kodu gösterip çalışmıyor..

Tunçmatiğin newtech pro 1 kva ürünü var online ups onun voltaj regülasyonun yanında tam bir şebeke yalıtımı var yani voltu da frekansı da kendi düzenliyor tam sinüs çıkış veriyor.. ondan alıp jeneratörle besleyebilirz o zaman sıkıntı olmaz ama maksat ona ihtiyaç kalmadan çalıştırabilmek :)

fa notr uygulaması dedıgım sey bazı cıhazlarda notr yerıne faz ,faz yerınede notr verdıgımızde cıhazın calısmaması demektır kombılerde basıma geldı bır evın tesısatında sıgortalara notr fazıda dırek sortı ve lınyelere vermıslerdı kombıyı baglayan servıs dıkkat etmıs fazı faza notru notre vermıs ben prız degıstırmek ıcın sıgortaları kapattım ama halea elektrık vardı bende degıstırdım fazı sıgortalara notrude olması gerektıgı gıbı bagladım hersey calıstı kombı calısmamıstı kombının kablolarını degıstırerek calıstırdım arkadasım

müverrih arkadaşım bende senin gibi eca colora kombimi televizyonumu ve bir tane lambamı çalıştırmak için bir jeneratör aldım pako şalterle şebeke fazını ve nötrünü kesen bir sistem yaptım elektrik kesilince jeneratörü çalıştırdım tv ve lamba gayet güzel çalıştı fakat kombi devamlı aç kapa yaptı yani tık tık bir çalışıyor bir kapanıyor sistemi devreye almıyor bence problemi upsle çöz ben öyle yapmayı düşünüyorum.

Sayın uğur usta medi arkadaşımın eca calora kombisi standart topraklı fişli bir kombidir. Ve ledle kontrollüdür. Fişi hangi yönde takarsınız takın çalışır.
Bu cihazın fişinin ters takılmasında çalışması ve analog olduğu halde jenaratörde çalışmaması hakkında ne diyeceksiniz

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,565
Son üye
ceyranci_hy

Yeni konular

Geri