kompanzasyon

mesutbrcn

Üye
arkadaşlar ben ilk defa kompanzasyon yapacağım.3 katlı bir binanın kompanzasyonu nu yapacağım ama daha önce yapmadığım için nasıl hesaplanır.mağzeme nasıl seçilir hiç bir bilgim yok bana kendi kfanızdan örnek bir mağzeme listesi ve nasıl yapabilirim bilgim var tarif edilse anlarım ve yaparım ama ilk olduğu için sıkıntı var bana bi örnek gönderebilrmisiniz şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence bu işi yapabilecek birine yaptırın.Size daha az masraflı olur.

Sn Father haklı "taşıma suyu ile değirmen dönmez." önce sağlam teorik bilgi ardından uygulama yapmalısınız.

Sitede çok ama çok bilgi var madem azimlisin biryerden başla anlamadığın yerleri bize sor Ok.

Son düzenleme:
arkadaşlar ben ilk defa kompanzasyon yapacağım.3 katlı bir binanın kompanzasyonu nu yapacağım ama daha önce yapmadığım için nasıl hesaplanır.mağzeme nasıl seçilir hiç bir bilgim yok bana kendi kfanızdan örnek bir mağzeme listesi ve nasıl yapabilirim bilgim var tarif edilse anlarım ve yaparım ama ilk olduğu için sıkıntı var bana bi örnek gönderebilrmisiniz şimdiden teşekkürler

Bu formu 17-05-2013 den bu tarafa takip etseydiniz yukarıdaki soruları sorma gereği duymazdınız.

3 katlı bına derken, açarmısınız.Bu bına, konut olarakmı kullanıyor,konfeksıyon , market vs olarakmı...

market olarak kullanılacak.ne kadar güç olacak tam olarak bilmiyorum sizden ricam şu kadar güç olursa şu mağzemeleri kullanman gerekir şu şekilde yapman gerekir derseniz fazla sı ve ya eksiğni ben ayarlayabilirim cok fazlada yabancı değilim aslında ama ilk defa yapacağım

Kendin pişir,kendin ye !

Ekli dosyalar

• En pratik program.zip
    14.2 KB · Görüntüleme: 33
  • komp.hesap prog.1.rar
    342.3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
market olarak kullanılacak.ne kadar güç olacak tam olarak bilmiyorum sizden ricam şu kadar güç olursa şu mağzemeleri kullanman gerekir şu şekilde yapman gerekir derseniz fazla sı ve ya eksiğni ben ayarlayabilirim cok fazlada yabancı değilim aslında ama ilk defa yapacağım
kompanzasyonda fazlası da zarar eksiğide,tüm hesapları yapıp malzemeyi ona göre seçmelisin.
Sn.Father'in de dediği gibi bir bilene yaptırmak daha az masraflı olacaktır.

öğrenmek için de bir yerden başlamak gerekmezmi

Marketin kurulu gücü, soğutucu, aydınlatma vs güçleri ve varsa mevcut kuvvet panosun özelliklerini belirtmenizde fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri