Laptop Pil Sorunu

panamak

Üye
asus m50 serisinden laptop kullanıyorum..sorunum bataryanın yüzde 13 te takılması..prize takılıyken pc çalışıyo ama batarja yüzde 13 te hep sabit.....ama sağ altta batarya simgesinin üstüne gittiğimde 'YÜZDE 13 KULLANILABİLİR PRİZE TAKILI DOLUYOR' ifadesi var...bi umut sistem geri yükleme yaptım ama sorun çözülmedi.acaba format atsam düzelme ihtimali varmıdır?batarya ölmüş olabilirmi ya da formatla düzelme ihtimali varmı?bilgisayarı alalı 1.5 sene oldu 2 sene garantisi var ama batarya garantiye dahil midir?bi öneri getirirseniz sevinirim.....yönetici arkadaşlardan ve diğer üyelerden yardım bekliyorum.....

firmadan firmaya garanti koşullarında değişiklikler olabilmesine rağmen çok büyük ihtimalle bataryayı garanti kapsamı dışında tutacaklardır. format atılmasının bir faydası olacağını sanmıyorum ( fakat denemekte fayda var, bilgisayar garip alet herşey olabilir:D). siz format seçeneğini denedikden sonra garanti yolunu da mutlaka zorlayın, çünkü sorunun batarya değil de makinenin kendisinde olma ihtimali de mevcut.
iyi günler.

EVET BIRDEN BIRE BOYLE OLDU.......aksam kapadım sabah boleydı ne onerırsınız arkadaslar sistem gerı yukleme yaptım olmadı formatı denıcem musterı temsılcısını aradıktan sonra.....öneriniz varmı?yüzde 13 kullanılabılır dıyo prize takılı doluyo dıyo ama oylece duruyo fısten cekıncede pc kapanıyo..öneriniz nedir

peki siz fişten çıkardığınız zaman batarya %13 luk kadar mı dolmuş olluyor
eğer boyle bir şeyolmuşsa batarya gitmiştir diyebiliriz yok eğeer oyle birşey yoksa yazılımsaldır bence

peki siz fişten çıkardığınız zaman batarya %13 luk kadar mı dolmuş olluyor
eğer boyle bir şeyolmuşsa batarya gitmiştir diyebiliriz yok eğeer oyle birşey yoksa yazılımsaldır bence

bılgısayarı fişten çekince bilgisayar kapanıyo sence batarya ölümü yoksa yazılımsalmı????sence?

Kullandıgınız batarya ve Ömrü: Li-Ion 6 cell yaklaşık olarak 2 saat

Tam bir bilgim yok fakat araştırdığım kadarıyla bataryayı doğru kullanmadıgınız takdirde aniden arıza verebiliyor.

Asusun bu modellerini satan 1-2 siteye girdim ve garanti kapsamında batarya nın girip girmediği ile alakalı bir yazı bulamadım.

ÖNERİ: Laptop unuzu aldıgınız yere götürün.Teknik Servis Gerekli incelemeleri yaptıkdan sonra sizi arayıp arzanızın garanti kapsamına girip girmediği konusunda bilgilendircekler...Eğer bu sorun sizin hatanızdan kaynaklanıyorsa veya yanlıs kullanmanızdan dolayı bozulduysa garanti kapsanıma zaten girmez. ve size yeni bir bataryayı ücret karşılıgında takmak isticekler.

Kısmende olsa bi fikir vermeye çalıstım :)

İyi Çalışmalar..

Kullandıgınız batarya ve Ömrü: Li-Ion 6 cell yaklaşık olarak 2 saat

Tam bir bilgim yok fakat araştırdığım kadarıyla bataryayı doğru kullanmadıgınız takdirde aniden arıza verebiliyor.

Asusun bu modellerini satan 1-2 siteye girdim ve garanti kapsamında batarya nın girip girmediği ile alakalı bir yazı bulamadım.

ÖNERİ: Laptop unuzu aldıgınız yere götürün.Teknik Servis Gerekli incelemeleri yaptıkdan sonra sizi arayıp arzanızın garanti kapsamına girip girmediği konusunda bilgilendircekler...Eğer bu sorun sizin hatanızdan kaynaklanıyorsa veya yanlıs kullanmanızdan dolayı bozulduysa garanti kapsanıma zaten girmez. ve size yeni bir bataryayı ücret karşılıgında takmak isticekler.

Kısmende olsa bi fikir vermeye çalıstım :)

İyi Çalışmalar..

ya adamlar kafasına göre kullanıcı hatası diyip para istiyolar....pazartesiyi bekliyorum müşteri hizmetleri için ..... bende bi çözüm üretmeye çalısıyorum format bunlardan bırı belgelerımı yedekledıkten sonra denıcem.... sıstem gerı yukleme olmadı ama denicem bu yüzdende önerileri bekliyorum hala yüzde 13 te duruyo ve fişi cekıncede kapanıyo bılgısayar

bi önerisi olan varmı arkadaslar????batarya sıfırlama falan bios falan ya da farklı bı yontem?

Kardes senin bataryan burdaki gibi

Orjinal ASUS M50, M70, X55S, G50, L50 serisi Notebook Bataryası (Pili)
Teknik Özellikleri
Parça Kodu: A32-M50
Tipi: Lithium-ion
Voltage: 10.8V
Capacity: 4400mAh
Renk: Siyah
Durumu:Yeni, Kutusunda
Garanti: 6 Ay

Uyumlu Parça Kodları
A32-M50
A33-M50
15G10N373800
90-NED1B2100Y

Uyumlu Notebook Modelleri
ASUS M50 Serisi - M50V Serisi - M50Q Serisi- M50Sa Serisi- M50Sr Serisi M50Sv i
M70Sa Serisi M70Sr Serisi X55Sa Serisi X55Sr Serisi X55Sv Serisi X57VN Serisi G50 Serisi G50VT L50 Serisi

Forum istatistikleri

Konular
128,970
Kullanıcılar
451,164
Son üye
Yalpaslan

Yeni konular

Geri