LightBurn yazı problemi

Bu arada ilginç bir gelişme oldu. MKS DLC nin kendi parametrelerine müdahale edilebilen ekranında acaba bazı değişiklikler yapmış mıydım diye düşünerek firmwareini tekrar sıfırdan kurdum. (default ayarlarla gelsin diye) Sonrasında tekrar makinada kalibrasyon yapmayı denedim. Yine %99 da kalarak makina çakıldı kaldı. İşlemi ekrandan durdurup ardından "Go to origin" simgesine tıkladım. Lazer eski konumuna tekrar geri gitti. Ardından tekrar start deyince bu sefer hiç takılmadan hareket ederek şekli çizmeyi tamamladı. 1-2 cm lik bir hata payı çıktı onuda kalibrason ekranından verileri değiştirerek düzelttim. Şu an istediğim ölçülere göre bire bir baskı yapıyor. Fakat yaptığım denemelerin bazılarında kafanın arada yavaşlaması yada takılması gibi durumlar oldu. Çok sık değil ama ilerde can sıkabilir yada bir kesim yaparken son anda saçma bir hareket yaparak herseyi mahfedebilir diye düşünüyorum. Benim kullandığım güç kaynağını sormuştunuz. 24v 15A metal kasalı adaptör kullanıyorum. Kullandığım lazeri özellikle 24v olarak seçmiştim. Elimdeki adaptör 24v olması ve 24v un 12v lazerden kısmen daha güçlü olabileceğini düşünmemden dolayı bu şekilde bir seçim yapmıştım. Sizce lazeri kontrol kartından ayrı olarak mı 24v beslemeliyim? Ben lazerin bağlantısını 3 pinli resimdeki 1 numaralı noktadan yapmıştım. 2 numaralı noktadan 2 pinli bağlantıda yapabilirim diye biliyorum. Acaba TTL sinyaller bir şekilde kesik kesik geldiği için mi lazer arada tuhaf davranıyor olabilir. Direk 2 pinli bağlantı sorunu çözer mi bilemedim.

1729457168866.png

Sizce lazeri kontrol kartından ayrı olarak mı 24v beslemeliyim?
Evet, problemi bulmak açısından faydalıdır. (Lazeri kapatarak denemenizi bu açıdan söylemiştim).
Ayrı supply ile beslemek yi olur. Ancak gnd uçlarını kartın grişinde birleştrin.

Direk 2 pinli bağlantı sorunu çözer m
Pek sanmıyorum, bu çıkış Spindle için konulmuş, pwm özelliği var, anca1 TTL seviyesi olmayabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,577
Kullanıcılar
452,212
Son üye
sadikcankilic

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri