Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z ekseninde sorun yaşıyorum. Z ekseni step motoru hem manuel harekette hemde programda hareket ederken düzgün çalışmıyor bende x ekseni motorunu kart üzerinde Z eksenine takıp komut verdiğimde bilgi akışı düzgün olmadığından sanırım motor takılarak ilerliyor. Z ekseni motorunu X e takıp komut verdiğimde tık tık sesler geliyor reset dediğimde motor kendini kilitliyor ama dönmüyor. Çok acil yardım eder misiniz. Makinenin bugün çalışmaya başlamış olması lazımdı ortada kaldım :( :( :(

Z ekseninde sorun yaşıyorum. Z ekseni step motoru hem manuel harekette hemde programda hareket ederken düzgün çalışmıyor bende x ekseni motorunu kart üzerinde Z eksenine takıp komut verdiğimde bilgi akışı düzgün olmadığından sanırım motor takılarak ilerliyor. Z ekseni motorunu X e takıp komut verdiğimde tık tık sesler geliyor reset dediğimde motor kendini kilitliyor ama dönmüyor. Çok acil yardım eder misiniz. Makinenin bugün çalışmaya başlamış olması lazımdı ortada kaldım :( :( :(

Sen de Maaşallah her yere yazmışsın :)

@mehmetkose arkadaşım eğer iletişime geçerseniz sizinle görüşmek istiyorum, yada bu arkadaşa nasıl ulaşabileceğimi bilen varsa yazarsa sevinirim, sanırım forumda değil kendisi....

önce şartları konuşalım sonra yardımcı olurum, ücretini ödedikten sonra marsa bile giderim...! ama önce hesaba parayı yatırın sonra nereye diyorsanız gelirim, mach3 konusunda hertürlü teknik desteği veririm, elektronik, mekanik farketmez... gerekirse 1 hafta kalır eğitimde veririm....

Mehmet İzzet KÖSE....

Eksenlerin , motorların , sürücülerin , güç kaynağının resimlerini ekle , bakıp yorum yapalım.

Sürücü değiştirdiğinde hata z motorunda sabit kalıyorsa mekaniğin - motorun sorunlu demektir.

Ayrıca ayarları nasıl yaptığını bilmiyoruz .
Forumda defalarca anlatıldığı için tekrarlamaya gerek görmüyorum.

önce şartları konuşalım sonra yardımcı olurum, ücretini ödedikten sonra marsa bile giderim...! ama önce hesaba parayı yatırın sonra nereye diyorsanız gelirim, mach3 konusunda hertürlü teknik desteği veririm, elektronik, mekanik farketmez... gerekirse 1 hafta kalır eğitimde veririm....

Mehmet İzzet KÖSE....

Amma kızmışsın Mehmet Abi :) Ben az demişim :))

Mehmet İzzet KÖSE....

tamam @mehmetkose nekadarsa öderim ücretini, nasıl haberleşiriz acilen yardıma ihtiyacım var... para sorun değil... gerçi ücretsiz yardım demişiniz ama sanırım fikirleriniz değişti... ama yinede sorun değil çünkü forumda mach3 konusunda epey bilgili birisiniz sanırım, en azından ben öyle biliyorum okuduklarıma göre, birde @KAZIMUGUR bey var sanırım ama gördüğüm kadarı ile sadece yazıyor icraat yok, boş vakti çok biri gibi, ayrıca cncteknik.net de de yazıyor ama oradada aynen buradaki gibi insanları küçümsemek, dalga geçmek azarlamaktan başka birşey yok gibi neyse bana [email protected] den ulaşabilirsin haber bekliyorum sizden @mehmetkose bey

X ekseni motoru kendi ekseninde düzgün çalışıyor ancak Z eksenine takıldığında düzgün çalışmıyor.
- Z eksenine ait ya driver ya kablo yada bilgisayarın Z eksenine ait Pinleri arızalı.

X eksenine Z ekseninin motorunu taktığında çalışmıyorsa Z ekseni motorun kesin arızalı. Çünkü X eksenin kendi motoruyla normal çalışıyordu!

Elinde 1 Adet arızalı motor ve 1 ekseni arızalı driverin varken boşa debeleniyorsun gibi geliyor bana....

X ekseni motoru kendi ekseninde düzgün çalışıyor ancak Z eksenine takıldığında düzgün çalışmıyor.
- Z eksenine ait ya driver ya kablo yada bilgisayarın Z eksenine ait Pinleri arızalı.

X eksenine Z ekseninin motorunu taktığında çalışmıyorsa Z ekseni motorun kesin arızalı. Çünkü X eksenin kendi motoruyla normal çalışıyordu!

Elinde 1 Adet arızalı motor ve 1 ekseni arızalı driverin varken boşa debeleniyorsun gibi geliyor bana....

Z ekseni çıkışında sorun yokmuş yada kendiliğinden düzeldi :D Z eksenine yeniden başka eksenlerin motorlarını taktık program yükleyip boşta çalıştırdım makineyi çalıştı. Yani Z ekseni çıkışı sorunsuz motor kafayı yemiş anlaşılan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,079
Kullanıcılar
451,370
Son üye
docsu

Yeni konular

Geri