MITSUBISHI GX Developer 8.62Q + TÜRKÇE A VE Q CPU TÜRKÇE PLC DÖKÜMANLARI

Öncelikle paylaşım içi teşekkürler.Arkadaşlar ben programı indirip bilgisayara kurdum fakat Mitsubishi FX3U plc ile bağlantıyı bir türlü kuramıyorum. Elimde bağlantı yapmak için 2 yol var .1.normal USB ile 2. ise enternet modulu ile ( PLC FX3U-ENET modulu mevcut )
1.normla USB kablo ile deniyorum ES:01808502 kodlu hata veriyor
2.Enternet modulu ile bağlantı kurmaya çalıştığımda ise ES:01808008 hatası veriyor
Nerede hata yapıyorum yardım edebilecek varsa çok sevinirim..

arkadaşlar MITSUBISHI GX Developer 8.98 Q windows 7 uyumludur

iyi gunler arkadaslar mitsıbıshıyı ılkkez kulanıyorum plc ıkıncı el eskı bırde kablo buldum gx developer de program yazdım programdakı onlıne na gelıp transfer settın gırdım rs 232 donusturucu com port 4 te onu ayarladım connection test dedim successfully connected with the [başarılı bir şekilde bağlı] dedi programı yukleyecegım de programı onlıne nasıl goryoruz calısıp calısmadıgını test etmedım daha ama bilgisi olan varmı birde aynı plc den bır tane daha var içindeki programı nasıl cekebılırım
programı yuklerken

ladder not converted. Are you sure you want to delete the unconverted ladder [merdiveni dönüştürülür değildir. Eğer Dönüştürülmeyen merdiveni silmek istediğinizden emin misiniz]
programı sılıyor
tekrar denedım
buseferde
write data has not been selected [ veri yazma seçili değil] diyor acaba nerede hata yapıyorum

Son düzenleme:
arkadaslar ben gx developer programı kurdum program calısıyor ama new project kısmı calısmıyorum writhe moduyna GECFEMIYORUM bilgisi olan yardım edeblırmı

youtube mitsubishi melsec programin yaz cok guzel anlatna videolar var yabancı dıldeler lakın cok fazla ogretıcıler ben bır kac gundur bakıyorum ama temel komutları anlatıyor gercı bu bıle yeterlı

GX developerda programı yazdıktan sonra F2 butonuna basarak programı compile etmeniz lazım. bu sayede yazdınız program silinmez. Eğer yazıgınız programı online olarak denemek istiyosanız programı yazdıgınız bölümünün üzerinde butonlar vardır. Burda Monitor mode butonunu tıklamalısınız. Eger programı onlıne olmadan test etmek istersenizde simulasyon programını kurmanız gerekir. Kurduktan sonra programı yazdıgınız yere gelin ve ekranın üst kısmındaki butonların arasından Start or end ladder test yazanı secin. İnşallah açıklayıcı olmuştur.

arkadaşlar çıkma bir PLC aldım. Çalıştığını gözlerimle gördüm
evdeki kullanacak yazılımım yok PLC eski olabilir üzerinde
Mitsubishi Melsec FXon-24MR-ES yazıyor eski olmasa gerek nette bulamadım
yardım ederseniz sevinirim Win7 32 bit kullanıyorum

arkadaşlar çıkma bir PLC aldım. Çalıştığını gözlerimle gördüm
evdeki kullanacak yazılımım yok PLC eski olabilir üzerinde
Mitsubishi Melsec FXon-24MR-ES yazıyor eski olmasa gerek nette bulamadım
yardım ederseniz sevinirim Win7 32 bit kullanıyorum
gx developer programı ile programlayabilirsin ancak aldığın plc en az 25 senelik olmalı mitsubishi'nin medoc programı indirip programlayabilirsin.

o kadar eski oldugunu zannetmiyorum ama bir bakayım

Forum istatistikleri

Konular
128,999
Kullanıcılar
451,208
Son üye
elchip

Yeni konular

Geri