Moeller ürünleri kullanırken dikkat

Her markada olduğu gibi bu markanında bazı serilerinde sıkıntılar var, fakat firma ile görüşmek lazım, problemli bir seri ürünse sanırım değişim yaparlar..

Tabi ki tüm markalarda sorunlar çıkabilir. Önemli olan sorun çıkmasından ziyade sorun çıktığında firmanın oluşturacağı çözümdür. Ben de birçok uygulamamda moller ürünleri kullandım şu ana kadar ufak tefek sorunlar dışında önemli bir sorun yaşamadım.
Moller Türkiye sorunlu malzemelerde her zaman suçu kullanıcıya yüklüyorsa çok büyük hata yapıyordur. Makul ölçüler içinde, bence hatalı kullanıcı dahi olsa marka imajını korumak ve pazar payını arttırmak için bu durumu gözardı edip ürünü ücretsiz onarmalı-değiştirmeli. Bazı firmalar bunu yapıyor ve inanın zarar etmiyor. Tam tersine marka imajını güçlendiriyor ve pazar payıbı arttırıyor.

Ön yargılı olarak "Kullanıcı hatası" demek yanlış bir yaklaşım bence

bende kullanıyorum kontaktorlerını ama azda olsa sıfır kontaktorlerınde bı zırıldama söz konusu

Moeller 1899 yılında kurulmuştur.Ürünlerinin 111 yıllık geçmişi var. Benim bildiğim 3 fazlı yağlı tip kontaktörlerin, kaçak akım rölelerinin ve plc nin mucididir.
O yüzden kişilerle ilgili problem olabilir ama kalite problemi olacağını sanmıyorum..

Bu plc nasil bir icadtir ki herkes ben buldum diyor. Anlamadim...

burada moeller ile ilgili sorun malzemenin arızalı çıkması değil arızalı çıkan malzemede moellerin kendi ürününün arkasında durmamasıdır.moeller ile igili sorun sadece 1 arkadaşımızda çıkmamış diğer arkadaşlarımızdada meydana gelmiş ve sonuç hep aynı kendi ürünlerinde sorun olduğunu kabul etmemişler,Hem ne olucak hiçmi bu güne kadar yaptığınız otomasyonlarda bir problem çıkmadı muhakkak çıkmıştır önemli olan yapılan işin veya ürünün arkasında durmak önemlidir.

arkadaşlar birkaç yıl önce moller kondktrlerle kompanizasyon yaptım 12 kondaktörün 12 side bağırıyodu biz bulunduğumuz bölgede ana bayiydk bize gelen mollerin müh. kondaktörleri gösterdiğimde bunlar aynı seride üretilmiş ve ben firmaya bunların seri numarasını yollayacam hangi departmanda üretilmişse gereken yapılacak yenisi gelecek dedi 3 3.5 yıl oldu halen gelecek aynı şekilde çoooook övgülerle simensi yada genarali karalayarak sattığımız mollerler kurulum esmasında çıkardığı sesle bizi utandıryodu hiç tavsiye etmiyorum...

vallahi benimde kafam karıştı benimde kullandığım bir sürü moeller ürünü var. ama en ufak bir sorun yaşamadım. sigorta, kaçak koruma , röle, kontaktör, nh ayırıcı, motor koruma, termik manyetik şalter, mekanik klitleme ürünleri, faz koruma, yıldız üçgen yol vericiler, ve daha bir sürü. en küçük bir sorun olmadı. frekans konvertörlerinin arızalanması ile ilgili olarak. arkadaşlar frekans konvertörlerini devreye almadan önce servisi çağrıp devreye almanız gerekiyor ve frekans konvertörüyle beraber gelen kitapçıkta yazan tüm bağlantıları yapmanız gerkiyor. bunlara dikka etmezseniz arızalanırsa kimse cihazı kabul etmez. yoksa kanunlar gereği bu tip cihazlar en az 2 sene otomatik olarak garantilidir. hiç bir şey yapmadan öylece bekleyemezler. BEN MOELLERDEN ÇOK MEMNUNUM. iş yerim 20 sen önce kurulmuş. bütün güç elektriği moeller marka. 20 yıldan beeri çalışan kontaktör, şalter, sigorta vb. var.

vallahi benimde kafam karıştı benimde kullandığım bir sürü moeller ürünü var. ama en ufak bir sorun yaşamadım. sigorta, kaçak koruma , röle, kontaktör, nh ayırıcı, motor koruma, termik manyetik şalter, mekanik klitleme ürünleri, faz koruma, yıldız üçgen yol vericiler, ve daha bir sürü. en küçük bir sorun olmadı. frekans konvertörlerinin arızalanması ile ilgili olarak. arkadaşlar frekans konvertörlerini devreye almadan önce servisi çağrıp devreye almanız gerekiyor ve frekans konvertörüyle beraber gelen kitapçıkta yazan tüm bağlantıları yapmanız gerkiyor. bunlara dikka etmezseniz arızalanırsa kimse cihazı kabul etmez. yoksa kanunlar gereği bu tip cihazlar en az 2 sene otomatik olarak garantilidir. hiç bir şey yapmadan öylece bekleyemezler. BEN MOELLERDEN ÇOK MEMNUNUM. iş yerim 20 sen önce kurulmuş. bütün güç elektriği moeller marka. 20 yıldan beeri çalışan kontaktör, şalter, sigorta vb. var.

aynen bende katılıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,925
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri