motopomp

savaskan17

Üye
slm arkadaşlar ben yaklaşık 800 mt ye su basmak istiyorum aradakikot farkı 40 mt kaçlık boru ve kaç kw motor kullaamam gerekir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kaç m3/saatlik suya gereksinmeniz var?İstediğiniz basınç ne?Kaç m3lük depo(varsa)kaç saatte dolcak? sürücü kullanmayı düşünüyormusunuz?Su kuyudan mı çekilecek?serbest alıcılı mı?vb.
Tüm bu sorulara cevap vermeden kaçlık boru-kç kw motor nasıl pompa vb. yanıtlar sallama olur.Hemen herkezin söyleyeceği de birbakıma doğru çıkar.Lâkin sizin işiniz görülmez

8 tonluk depom var suyu basma saati su basıncı önemli deil suyu dereden basacağım

Son düzenleme:
Basıt bır hesap; h x m /135= kw olarak cıkar. Yatay her 100 metre için 1 m. yukseklık verırsenız yaklasık 50 metre yükseklık cıkar. depoyu bır saatde doldurmak ıstersenız, 50 x 8 /135 =3 kw gıbı bır pompa motoru cıkar..

zur dılerım sonradan aklıma geldı, "m" yerıne "Q" olacakdı.Basılacak su mıktarı yani..Pompoa kataloglarına bakarsınız, ıstedıgınız yukseklıge, ıstedıgınız su mıktarını basacak pomave motorunu secersınız.Mesela,50 metreye 8 ton su basacak pompa, 30 metreye 16 ton gıbı, 20 metreyede , 20 ton gıbı kapasıtede su basar..

üstadlar yardımınıza ihtiyacım var...Acemi olduğumdan cevaplarınızdan tam manası ile yapmam gerekeni çıkartamadım...

sulama kanalından arazime su çekmek istiyorum.suyun çok kuvvekli gelmesi gerekmiyor....(galiba salma sulama deniyor yani hortumla sulayacam...depolama yamıyacam )

1.ucu sulama kanalı 2.ucu tarlam olarak düşünürsek uc noktaların ara mesafesi hafif eğimli olarak 700 metre...bu 700 metrelik hafif eğimli mesafenin yükseklik toplamı ise 6 metre ( tarla yukarda )....

İnşallah anlatabilmişimdir....
Hangi özelliklerde bir motopomp bu işimi görür....veya daha makul olabilecek bir uygulama var mıdır...konu hakkında desteğinizi bekliyorum....saygılar

üstadlar yardımınıza ihtiyacım var...Acemi olduğumdan cevaplarınızdan tam manası ile yapmam gerekeni çıkartamadım...

sulama kanalından arazime su çekmek istiyorum.suyun çok kuvvekli gelmesi gerekmiyor....(galiba salma sulama deniyor yani hortumla sulayacam...depolama yamıyacam )

1.ucu sulama kanalı 2.ucu tarlam olarak düşünürsek uc noktaların ara mesafesi hafif eğimli olarak 700 metre...bu 700 metrelik hafif eğimli mesafenin yükseklik toplamı ise 6 metre ( tarla yukarda )....

İnşallah anlatabilmişimdir....
Hangi özelliklerde bir motopomp bu işimi görür....veya daha makul olabilecek bir uygulama var mıdır...konu hakkında desteğinizi bekliyorum....saygılar

bu arada motopomp u koyacağım yer kanal seviyesi olacak....kanal derinliği ise en fazla 1 metre

Forum istatistikleri

Konular
128,861
Kullanıcılar
450,975
Son üye
pharsa

Yeni konular

Geri