motorun yıldız bağlantısında nötr yok mu?

xbreak

Üye
3 fazlı bir motoru bağlarken neden nötr bağlamıyoruz?
ücgen baglantıda nötr olmaz ama yıldız bağlantıda orta uç nötrdür ve yıldız bağlı bir motorda neden nötr bağlamayız? halbuki motorda nötr bağlantı yeri oldugunu biliyorum??
bağlarsak bir sakıncası olur mu??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
gecen bi motorda gördüğümü hatırlıyorum toprak bağlantısı gibi n yazıyordu üzerinde ama yanlış olmasın tabi ki de yanlış görmüş olabilirim

Olabilir usta onu genelde cinliler kullaniyo bizdede var yildiz koprusune nötr bagli dedigin gibi yildiz baglantisi nötr gibi oluyo adamlarda baglamis Çin'den gelen bir makina bizde sasirmistik:))

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çinliler fazla kablo çekmesin diye yıldız köprüsünden nötr almışlardır. :) alem adam bunlar.

Yıldız baglantısına nötr baglama, bazı vinç üreticilerinde, kolaya kaçmak içinde kullanılır. Fren bobinini çektrimek için gerekli olan köprü diyotun bir ucunu bir ucunuda fazlardan birine bağlıyabiliyorlar.

Sizin yıldız baglı motorda, yıldıza nötr baglamak teriminiz, generatörde, yıldız noktasının topraklanması olayı olmasın. Trıfaze motorlarda, nötr gerekmez, sadece gövdeye koruma topraklaması yapılır. Ama, çok arkadasımız oraya tesısatdan nötr çekerek baglarlar. BU koruma, üçgen bağlı motorlarda da yapılması gereken bir uygulamadır.

Abi bildigin 3 faz yanlis hatirlamiyorsam 11kw olmasi lazim laminasyon makinasinin top sarma motoru motor rulman dagitmisti klemens kutusunu actim aynen dedigim gibi yildiz koprusunde nötr bagli:)
Ve ilginçtir zaten fabrikada tek olan bir motor dedigin gibi trifaze motorlarda nötr olmaz.
GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani ben buradan doğru anladıysam yıldız bağlı bir motorun yıldız köprüsünde nötr oluyor doğrumu dur?Bilmediğim için soruyorum.

Yıldız baglantısına nötr baglama, bazı vinç üreticilerinde, kolaya kaçmak içinde kullanılır. Fren bobinini çektrimek için gerekli olan köprü diyotun bir ucunu bir ucunuda fazlardan birine bağlıyabiliyorlar.

Sizin yıldız baglı motorda, yıldıza nötr baglamak teriminiz, generatörde, yıldız noktasının topraklanması olayı olmasın. Trıfaze motorlarda, nötr gerekmez, sadece gövdeye koruma topraklaması yapılır. Ama, çok arkadasımız oraya tesısatdan nötr çekerek baglarlar. BU koruma, üçgen bağlı motorlarda da yapılması gereken bir uygulamadır.
bu adamlar fren bobinine niye KÖPRÜ DİYOT koymuşlar fren bobini doğru akımla çalıştığı için alternatif akımı doğru akıma çeviriyorlar bunun yıldız noktasındaki nötrle ne alakası var

Motor frenlerinin çeşitli varyasyonları olabilir ama yeni bağladığım bir motorda gördüm fren için köprü diyor koymuşlar, DC220 ile çalışıyor. Motorun yıldız ucunun nötr olarak kullanılmasını ilk defa duydum gerçekten şaşırdım..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,316
Kullanıcılar
451,765
Son üye
kutay0106

Yeni konular

Geri