Next&Nextstar AV Sender Hakkında

anladim
tek bir canak kuracaksin bir adet multiswich alacaksin bu aletde giris ve cikislari senin ihtiyacina gore sececeksin lnb de ozel oluyor guadromu ne deniyordu sorarsin artik lnb den multiswiche 4 adet anten kablosu cekeceksin multiswichden her daireye 1 er adet anten kablosu cekiyorsun sanki mustakil canagindaki lnb den ceker gibi herkes birbirinden baginmsiz istedigi kanali izliyor benim vaktim bu kadar kafana takilan olursa tekrar sor

mrb hiçbirşey arkadaşım.tek çanak alacaksınız bu çanağa QUATRO lnb takacaksınız.bu lnbde dört çıkış vardır.lnb den çıkıp low band. high banda bağlanır bu switche kablolar.bu switchler 40-860 mhz arası çatı anten yada kablolu tv girişi .kaç alıcı varsa ona göre 47-2500 mhz uydu anten çıkışı mevcuttur.iki adat çanak antende bağlana bilir.zaten switchte 8 giriş(1 çanağa 4)(2. çanağa 4) vardır.ve bir adette çatı anten yada kablolu tv girişi vardır.

bu switchler 9 girişlidir 8 giriş lnb girişler için 1 girişi normal anten içindir.çıkış ne kadar istiyorsan ona göre seçimini yaparsın.burda bi not daha düşmek isterim.10 girişlileri çıkmış bu son girişi digitürk içinmiş.

Elinize sagilik sn H@san, su an ki son durum : her 8 aileye 1 adet canak anten ve ve 1 adet 8 cikisli LNB ile TURKSAT 1C yayini goturulecek. Bu LNB den 8 adet kablo cikacak ve her bir evdeki receiver a girecek.(Bu ulkede, malzeme temin problemi oldugu icin sistemi boyle kurmak zorundayiz.)
Ileriki tarihlerde, evlerden herhangi birisi kendi imkanlari ile decoder alip digiturk aboneligi yaptirmak isterse, mevcut sisteme herhangi bir ekleme yapmadan, ayni LNB ve kablolar ile TV nin yanina koyacagi decoder ile bu isi cozebilir mi? Yani, yukaridaki ornekte, 7 adet kablo receiver lar ile Turksat 1C icin , 1 adet kablo ise decoder ile digiturk icin hizmet verebilir mi ?

sayın hiçbirşey arkadaşım.pacifik marka 10/ switchler var burda 8 giriş lnbler için 1 giriş normal anten için.1 girişte digitürk için .ben şahsen kullanmadım.ama çözüm olabilir.........

PACIFIC 10x8

10 giriş / 8 çıkış multiswitch

2 adet quattro LNB, 1 adet DIGITURK LNB ve 1 adet 40-860 MHz çatı anteni veya kablo-tv girişi, 8 adet kombine FM/VHF/UHF/UYDU çıkışı (47-2500 MHz). DISEqC 2.0 uyumlu. CE onaylı. Harici 220V besleme. Made in Germany.

Tesekkurler oncelikle, biz Multiswitch kullanmadan sadece LNB kullanarak cozmek istiyoruz...Turksat 1C uydusu icin : 1 Adet Canak Anten, 1 Adet 8 cikisli LNB kullanarak, bu LNB den 8 adet kablo cikip her bir kabloyu her bir eve birer birer goturup receiver lara baglayarak sanirim bu isi cozebiliyoruz.
Digiturk konusunda da yine ayni sistem gecerli mi ? ( Sadece receiver yerine Decoder olacak sekilde ) Yani ben 8 adet decoder satin alirsam sekizini de tek bir canaktan ve tek bir LNB ile cozebilir miyim?

sayın hiçbirşey

8 li lnb bu konuda işini görecektir, biz şu an binada bu sistemi kullanıyoruz. ama 8 çıkışlı lnb kullanacağın için turksat 3A uydusu için en az 120cm lik anten kullanman gerekiyor. yoksa bulutlu havalarda bile sinyal kayıpları yaşarsın. digiturk konusu ise biraz farklı. önceki seneler de dt bir antenle çoklu üyeliklere izin vermiyordu. tamamen kar amaçlı bi hizmetdi. fakat şu an nasıl bi hizmet veriyorlar bilemiyorum. bu konu ile ilgili müşteri hizmetlerini ara diyecğim ama ordakilerin teknik bilgisi yoktur bu konuda. çevrende dt servisi varsa en doğru bilgiyi o verir sana...

Digiturk Libya'da ne zaman temsilcilik acar, omrum ona yeter mi bilinmez ama, dedigin gibi Digiturk un calisma prensibi bana da farkjliymis gibi geliyor. Eger Turksat sistemini Digiturk e aynen uygulayamazsak, geriye kalan cozum, digiturk icin : sadece mac gunlerinde olmak kaydi ile, tek bir noktadan, wireless verici yardimiyla yayini kablosuz vermek...Mesafesi uzak olan evlere de gecmis olsun demek:)

dt yi zamanında 1 sene kullandım en sonunda illallah dedirttiler ve üyeliğimi iptal ettirdim, kimseye tavsiye etmem. sonra cardsharing olayınıu buldum da çözdüm olayı :). neyse konumuza dönersek başka bi forumda dt ile ilgili uzaman arkdaşlar var onlardan bilgi alıp haber verceğim sana...

sayin hicbirsey turksat canagindan gelen kabloya sadece normal receiver takabilecegin gibi digiturk receiveride takabilirsin sistem ayni sistem hatta ikinci cihazi lnb yerine loop dan birinci cihazada baglayip beraberde kullanabilirsin hatta 50 ytl civarinda bir adet modul alarak digiturk kartini normal cihazadada kullanabilirsin cihazin kendinden modullu ise bu modulede gerek yok sadece dt kartini al yeter ama dt nin turksattaki kanal sayisi az tum kanallarini izlemek istersen mecburen etulsat w3 uydusu icin bir canak kuracaksin
bu arada multicsiviclerin cikisi 8 ile sinirli degil daha cok cikislilari mevcut oldugu gibi birden fazla multiswichi birlestirip istedigin kadar cikis alabilirsin
av sendere gelince bu alet ses+goruntu+uzaktan kumanda sinyallerini birlestirip kendi alicisina gonderiyor yani sadece tv ile bu sinyali alamazsin ama tv nin alacagi sekilde sinyal gonderen (rf sender) aletlerde mevcut yukardaki anlattigim sizi ikna etmediyse

Forum istatistikleri

Konular
129,099
Kullanıcılar
451,407
Son üye
arda55

Yeni konular

Geri