Okulda Elektrık Arızası

mare05

Üye
selam arkadaslar kolay gelsın okula kompanzasyon arızası ıcın geldım kompanasyo ayarladık ama baska bı sıkıntı daha var okulda 2*18 florams lambalar aksam olunca yanıp sonme yapıon ama sabah hıc bısey yok voltajlar normal dıer hersey duzel calısıo tasaruf lamba olsun dolaplar olsun seslerıne bı deısme yok ama florans lar yanıp sonuyo bı parlıo bı sonuyo bunun sebebı ne olabılır okulun ıkı sokak ustunde market var ordada oyle oluyomus motorları yanmıs dolapların tedası cagırdım seksonerlerdemı bı gevseklık var dıye onlara yok dıyo hepsı hucre bız hepsıne baktık dıyo sızce sorun ne olabılır tşkler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Voltajınız,akşamları düşük geliyor olabilir.

trafoyla aramız 50 metre 95lik kabloyla ilk boxdan biz alıyoz

Sorun olduğunu söylediğiniz saatlerde, voltaj ölçümü yaptınızmı ?

ölçü aleti birşey göstermiyor normal gösterıyo anlık dususlerde olcu aletı bı ıse yaramadıgını bılıyorum olctum ama normal gosterıodu

tşkler arkadaslar sımdı seksonerlere baktık tedasla og den kaynaklanan bısey yarın ıcabına bakcaklar ark yapıo yuk bınınce tşkler herkese

O zaman sisteme bir analizör tak.Anlık değerleri kaydet ve sonra sorunun nerden olduğunu izle..

tedaş a başvurup detaylı ölçüm isteyiniz ve şikayetinizi dile getiriniz muhtemelen puant saatte trafo yetersiz kalıyor bir diger ihtimal de tedaş ın bıranşman noktalarında nötr sıkıntısı yaşanıyor. uzman bir ekip gelirse işiniz kolay.

Hat başı seksiyonerinde kurt ağzı (biri veya üçü de) tam kapatmıyordur yüklenme arttıkça problem ark yaparak kendini gösterir. Arızanız tahminimce bu.
Floresan armatürler manyetik balastlı ve kondansatörlü mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,946
Son üye
colakemir26

Yeni konular

Geri