Online G-Code Çeviricileri ile sağlıklı bir sonuç alabilir miyim?

Anladığım kadarıyla plazma kesimin maliyeti lazer daha yüksek oluyor değil mi?
Fiyat, çok fazla seçeneğe bağlı, ancak Lazer, 2 hatta 3 kat pahalı denilebilir.

Fiyat, çok fazla seçeneğe bağlı, ancak Lazer, 2 hatta 3 kat pahalı denilebilir.
Anladım hocam, teşekkür ederim.

Hocam, başlığın ilk postunda paylaştığım linkte, "Kerf Distance, Lead in Distance, Lead out Distance" kısımlarına hangi rakamları girmem gerektiğini biliyor musunuz? Translate ile çevirdiğimde anlayamadım ne olduklarını.

https://cnc-apps.com/en/app/dxf2gcode

Anladım hocam, teşekkür ederim.

Hocam, başlığın ilk postunda paylaştığım linkte, "Kerf Distance, Lead in Distance, Lead out Distance" kısımlarına hangi rakamları girmem gerektiğini biliyor musunuz? Translate ile çevirdiğimde anlayamadım ne olduklarını.

https://cnc-apps.com/en/app/dxf2gcode
Plazma_Kesim_1.png

Yukarıdaki çizime göre konu anlaşılmadı ise sorabilirsiniz

Kerf Distance: Kesim aralığı mesafesi. Parça kalınlığna göre yaklaşık bir değer verilir. Plazma ilk kesime başladığımda Kerf bir süre fazla olur bu süre birçok faktöre bağlıdır, kerf minimum olana kadar asıl kesime "girilmez"

Ekli dosyayı görüntüle 111218
Yukarıdaki çizime göre konu anlaşılmadı ise sorabilirsiniz

Kerf Distance: Kesim aralığı mesafesi. Parça kalınlığna göre yaklaşık bir değer verilir. Plazma ilk kesime başladığımda Kerf bir süre fazla olur bu süre birçok faktöre bağlıdır, kerf minimum olana kadar asıl kesime "girilmez"
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim.

0,5 mm kalınlığında bir sac için bu değerleri ne şekilde girmemi önerirsiniz?

Bu arada, kesici bıçak yerine, kazıyıcı bıçak kullanarak kesme işlemini gerçekleştireceğim.

Şu başlıkta yapmak istediğim işlemi yazmıştım: https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/cnc-3018-kazıma-bıçağı-ile-kesme-işlemi-yapılır-mı.155013/

Bu arada, ilk keseceğim malzeme, demir sac değil, alüminyum sac.

0,5 mm kalınlığında bir sac için bu değerleri ne şekilde girmemi önerirsiniz?
Plazma için:
Kesim hızı ve ölçüler belirler ancak delik küçükse örneğin 4mm ise merkezindenbaşlayabilirsiniz
Eğer 4cm ise 1cm Lead in, 0,5cm Lead out olabilir.
Geneldre, bu değerler deneme ile bulunur.

Kesme işlemini "bıçak" ile yapacaksanız sadece Kerf yani kesim aralığı = bıçak çapını dikkate alacaksınız

kesici bıçak yerine, kazıyıcı bıçak kullanarak kesme işlemini gerçekleştireceğim.
Neden ?

Plazma için:
Kesim hızı ve ölçüler belirler ancak delik küçükse örneğin 4mm ise merkezindenbaşlayabilirsiniz
Eğer 4cm ise 1cm Lead in, 0,5cm Lead out olabilir.
Geneldre, bu değerler deneme ile bulunur.

Kesme işlemini "bıçak" ile yapacaksanız sadece Kerf yani kesim aralığı = bıçak çapını dikkate alacaksınız

Neden ?
Teşekkür ederim hocam.

Plazma için değil, tüm işlemleri mini cnc router da yapacağım.

Yukarı linkini eklediğim başlıkta da belirtmiştim. Kesici bıçak almak için gittiğim satıcı, bu kadar ince malzeme için kesici bıçağa gerek yok, elindeki kazıyıcı bıçakları da kullanabilirsin demişti.

Parçanım kaymaması ve ince alüminyum için 2 yol tavsiye edilir.

Vakumlu tabla veya 2 sunta veya kontrplak arasına sıkıştırma kullanılıyor ve freze bıçağı ile kesim yapılıyor.

Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,552
Kullanıcılar
452,174
Son üye
ibrahimgrby

Yeni konular

Geri