Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu noktaya dikkat çekeyim yapılmamış bir cihaz yani icadı yapılmamış ama bu konu üzerinde düşünmeyi anlarım.

Mesela uzayda daha uzak noktalara nasıl seyahat ederiz , araba kazalarında nasıl daha az hayat kaybını önleriz , nasıl daha temiz enerji kaynakları üretebiliriz gibi sorular araştırılabilir üzerinde düşünüp tartışabiliriz.

Ama şu kişi hiç enerji vermeden çalışan motor yapmış yok şu sitede şöyle bir videoda adam yapmış yada biri çıkıp gelip ben manyetik motor yaptım şöyle böyle kullanıyorum ama kimseye göstermem gibi söylemler yani geniş zaman yapmış etmiş olmuş varmış gibi belirsizlik içeren kaynaklara itimat etmek istemiyorum.

Yoksa ben yada buradaki arkadaşların karşı geldiği konu yeni icatlar yada keşiflere karşı çıkmak değil. Olmamalı zaten.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben şahsen öyle bir şey bulsam caddeye stand kurarım, cuma günü yamuk olmazsa video fotğraf ne varsa çekip buraya ekleyeceğim. enerji üretmesini geçtim masamda şöyle kendi kendine dönen bir şey yapabilsem ondan bile çok büyük paralar kaldırabilirim, ama arkadaş ben buldum yaptım diyen tayfaya bakıyorum en küçüğünden en büyüğüne peşimdeler diyor ben yaptım göstermem diyor başkada birşey demiyor! amaç nedir bir anlasam ? buradan açık açık söylüyorum, enerji kaynağı olmadan 1 saat çalışacak herhangi bir şey varsa (kol, motor, yada bir şey ) arabamı vermeye razıyım. net

konuyla ilgili daha öncede yazmıştım herşey mümkündür bu konuda çalışan arkadaşları kırmayalım ve saygı duyalım her geçen gün ilginç ve değişik şeyler icad ediliyor.Belki tek bir noktayı hepimiz kaçırıyoruzdur ve onu bir kişi bulacaktır.Neden bizden birileri olmasın biz sadece bilinen fizik kanunlarına göre konuşuyoruz.izah edilemeyen bir çok konu var örnek dünya üzerinde meydana gelen her patlamadan kaos ve yıkım meydana gelirken en büyük patlamadan yani bing bang den düzen meydana gelmiştir.bunu kim nasıl izah edecek bütün gezegenler ve güneşler ve galaksiler milyonlarca yıldır dönüyor ne enerjileri bitiyor nede yavaşlıyorlar.Yani benim inancıma göre ilim sonsuzdur bu günkü bilgilerimiz şu anda çok geridir Allah çalışana araştırana emek edene veriyor.Mücadele edenleri tebrik ediyorum olur veya olmaz .Saygılarımla.
Var zaten yapan biri int mugammer yildiz diye arar arama motorundan cikar inanip inanmamak size kalmis guya izmirde fabrikada uretime gecmis cihazin fiyatinida soyleyim en kucugu bir luks bir rezidans parasi firmasi bmsh diye geciyor patentinide almis bulunuyor turkiyedr o kadar para verip alan varmi bilmiyorum kaba bi hesapla 15 yilda elektirige vericeginiz pararayi toplu olarak oduyorsunuz cihazin omrude 18 yilmis sadece 3 sene elektirige para vermiyosunuz bana con traji komik geldi siz ne dusunursunuz bilemem

sayın @hotcehamber eğer muammer yıldız bunu bulduysa tebrik etmek lazım o zaman sorun bizim enerji bakanlığında bu icadı alıp kullanması lazım bütün dünya ve insanlık sonsuz enerjinin peşinde.Memleketimizde şöylede bir sorun var insanımıza vatanımıza ve öz kaynaklarımıza sahip çıkamıyoruz bazen istanbul boğazının kenarından denize bakarım çok güçlü bir akıntının olduğunu gözlerinizle görürsünüz düşünün bu boğazlardan Türkiyede 2 adet var elde edilebilecek muuazzam enerji var fakat bir çalışma varmı bilmiyorum .Fakat vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya çalıştığını görüyor ve duyuyoruz bu çok güzel bir şey inşAllah Muuamer yıldız bunu yapmıştır bu çok mükemmel bir icad.saygılarımla.

muammer yıldızın yaptığı cihaz çok ilginç bu konuya devletimizin el atması lazım

sayın @hotcehamber eğer muammer yıldız bunu bulduysa tebrik etmek lazım o zaman sorun bizim enerji bakanlığında bu icadı alıp kullanması lazım bütün dünya ve insanlık sonsuz enerjinin peşinde.Memleketimizde şöylede bir sorun var insanımıza vatanımıza ve öz kaynaklarımıza sahip çıkamıyoruz bazen istanbul boğazının kenarından denize bakarım çok güçlü bir akıntının olduğunu gözlerinizle görürsünüz düşünün bu boğazlardan Türkiyede 2 adet var elde edilebilecek muuazzam enerji var fakat bir çalışma varmı bilmiyorum .Fakat vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya çalıştığını görüyor ve duyuyoruz bu çok güzel bir şey inşAllah Muuamer yıldız bunu yapmıştır bu çok mükemmel bir icad.saygılarımla.
Mugammer yildiz icadini bundan 5 sene evvel yapti ancak burda tubitakta patent alamadi nedense cok yere basvurdugunu soyluyor turkiyede ancak sonuc alamamis bunun uzerine yurd disinda uluslar arasi patent basvurusu yaparak sureci baslatmis 2015 patentti almis bulunuyor zamaninda biz bu insanimiza sahip ciksa idik simdi o icat bize ayit olurdu

Alternatif elektriğin temellerini tek başına atan TESLA bunu tespit edemiyor ve bulamıyor da emniyet amiri bu işi yapıyorsa ben ancak buna kahkahayla gülerim . 50 kW lık ürüne de 300 000 lira fiyat çekmişler , breh breh breh :)

Son düzenleme:
science-mechanics-johnson-magnet-motor-article-pg1.jpg

Alt sağdaki tarihe dikkat .​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri