Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

Arkadaşım tekrar merhabağlar.
Ben pic ler konusunda yeni sayılırım.yaptığım işlemi izninle basamak basamak anlatmak istiyorum.Çalışman olan dosyadaki program kısmını açıyorum, buradan kayan.c dosyasını alıyorum ve compile ediyorum hata veriyor.önce dosyayı açamıyor.sonra ben dosyanın başındaki include (+) adres yazan kısmı kendime göre derliyorum ve tekrar compile etmek istiyorum bu seferde --delay_ms hatası veriyor.Acaba kayan.c dosyası dışında bir dosyayıda kullanmam mı gerekiyor.
Yardımın olursa sevinirim.
SAOL...

pjt uzantılı dosyayı aç üst taraftaki adresi kendi bilgisayarına göre düzelt (doğru olduğundan emin ol) tekrar compile et bakalım.

Hocam tekrar Merhabağlar.
pjt dosyasını açmak istiyorum ama boş bir ekran çıkıyor karşıma nasıl açabilirim bu pjt uzantılı dosyayı.
saol.

üstte project bölümünde open all files yazan yere tıklarsan açılır.

Kardeş söylediğin gibi yaptım ve compile ettim saol. Bir ricam daha olacak 32*8 lisini forumda gönderdim pm attım demişsin ben bulamadım pm ne oluyor.Birde mümkünse bütün harf kodları eğer hazırda varsa gönderebilirmisin.
SAOL...

Kardeş söylediğin gibi yaptım ve compile ettim saol. Bir ricam daha olacak 32*8 lisini forumda gönderdim pm attım demişsin ben bulamadım pm ne oluyor.Birde mümkünse bütün harf kodları eğer hazırda varsa gönderebilirmisin.
SAOL...

özel mesaj olarak attım linki kardeş. Tüm harflerin kodu bende yok.

Merhabağlar arkadaşım.
program oldu herşey için saol
sormak istediğim birşey daha var bu devreyi 16f877a ile yapamazmıyız.Kapasitesi fazla daha çok harf alır diye düşünüyorum.denedim fakat hatayı nerede yaptıysam çalışmadı, sadece 2 adet dot matrix den yazı kayıyor diğer ikisi ise hiç ışımıyor.Tabi bunu yaparken 16f628a nın main.h menüsünden INTRC VE NOMCLR yi ,16f877 den silmek zorunda kaldım.Arkadaşım yani istediğim sonucu alamadım Sen biliyormusun olurmu? Oluyorsa nasıl yapmam lazım.
SAOL.

kardeş aynı şekilde 877dede çalıştırabilirsin sadece derleyiciyi ayarlarken 877ye göre ayarlayacaksın bu kadar.

Kardeş biraz bahsetsene. Bu pc kontrollumu, kaç sütuna kadar yükseltilebilir. Biraz bizleri aydınlatırsan iyi olur..

Kardeş biraz bahsetsene. Bu pc kontrollumu, kaç sütuna kadar yükseltilebilir. Biraz bizleri aydınlatırsan iyi olur..

devrede herşey gayet açık indirip bi bakarsanız ne olduğunu felan anlarsınız. ben 32 sütuna kadar denedim ama yükseltilebilir.

ya kardeş ben bunu CCS C de karakterleri değiştitrip yazıyorum ancak derleme de sürekli bir hata oluyor acaba bunun nedeni ne olabilir?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri