Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

32x8 lik olanı aldım sağolasın. ccs compiler ile derlenecek sanırım değil mi kod? demo ccs buldum netten ama daha çalıştıramadım. CCS C Compiler Demo derlemek için yeterli olacakmı ben onu soracaktım şimdiden teşekkürler.

önemli değil kardeş.Ben demo derleyicide denemedim o yüzden o konuda bişey diyemeyeceğim.Şunu da belirtim: Çalışmamasının sebebi kod sayfasındaki en üstteki adres yerinde olabilir.Oradaki adres senin bilgisayarının adresi olması lazım.Eğer onu değiştirmediysen hata verir derlemez.

önemli değil kardeş.Ben demo derleyicide denemedim o yüzden o konuda bişey diyemeyeceğim.Şunu da belirtim: Çalışmamasının sebebi kod sayfasındaki en üstteki adres yerinde olabilir.Oradaki adres senin bilgisayarının adresi olması lazım.Eğer onu değiştirmediysen hata verir derlemez.
Merhaba , adresi kendi bilgisayarıma göre güncelledim sorun ondan değil aslında , sorunu buldum demo sürüm bazı deviceları destekliyor sadece o yüzden derleme yapmıyor. sen ücretli ccs mi kullandın? nereden bulabilirim crack vs birşey derlemek için ? yada senin prograın kurulduğu yerdeki "C:\Program Files\PICC\Devices" deviceleri kopyalayıp gönderebilirmisin? gönderirsen çalışırmı ondan da emin değilim aslında. en iyisi demo olmayan ccs bulmak ama nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba , adresi kendi bilgisayarıma göre güncelledim sorun ondan değil aslında , sorunu buldum demo sürüm bazı deviceları destekliyor sadece o yüzden derleme yapmıyor. sen ücretli ccs mi kullandın? nereden bulabilirim crack vs birşey derlemek için ? yada senin prograın kurulduğu yerdeki "C:\Program Files\PICC\Devices" deviceleri kopyalayıp gönderebilirmisin? gönderirsen çalışırmı ondan da emin değilim aslında. en iyisi demo olmayan ccs bulmak ama nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

internette ararsan bi sürü yerde bulabilirsin ccs.

vurucu kardes bu senin 16x8 dot matrisle yapılan kayazn yazının aynısını yaptım ancak istediğim kayan yazı yerine hızlı bişekilde bişeyler gidio anlamadım bu devre doğrumu sence ben aynı baskı devresini yaptım hiçbişeyini değiştirmedim ama neden böle oldu anlmadım sence hata nerde olabilir yardımcı olursan sevinirim

-------------------------------------------------------------------------

birde bu 16x8 de kullanılan elemanları tam yazarsan sevinirim acaba yanlıs elemanmı kullandım diye bi bakayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
birde bu 16x8 de kullanılan elemanları tam yazarsan sevinirim acaba yanlıs elemanmı kullandım diye bi bakayım

kardeş sorun matrixlerdedir eğer elindeki matrix katotsa aynı markanın anotunu al, anotsa aynı markanın katotunu al.Benim kullandığım matrixler KPM2088A bu matrixe göre matrix alırsan sorun kalmaz.Çalıştırdığım devrenin videosunuda gönderdim devrede bir sorun yok.

vurucu05 alfanümerik display ile ilgili bilginiz var mı?
ben 6xalfanümerik displayli kayan yazı oluşturmam gerekiyor da yardımcı olursanız sevinirim

alfanümerik display kullanmadım ama normal ssd ile yapabilirsen alfanümeriklerlede yapabilrsin düşüncesindeyim internette ssd displayler ile kayan yazı bulabilirsin.

bunada bakabilirsin belki işine yarar.

Ekli dosyalar

• kayan yazı.rar
    869 bayt · Görüntüleme: 4
vurucu kardeş bu kpm2088a matrix displayin datasheetini bulamadım sende varsa gönderebilirmisin

vurucu kardes bu senin gönderdiğin devrede displayin bacakları numara sırasına göre aynen girecekmi bu data sheete göre farklı gözüküo sanki birde bu gönderdiğin proteuta kullandığın dot matriste cc yani kathot kullanmışın herhalde ama yukardada katot kullanırsanız çalışmaz demişsiniz anlamadım buraları bi acıklarsanız sevinirim

vurucu kardes bu senin gönderdiğin devrede displayin bacakları numara sırasına göre aynen girecekmi bu data sheete göre farklı gözüküo sanki birde bu gönderdiğin proteuta kullandığın dot matriste cc yani kathot kullanmışın herhalde ama yukardada katot kullanırsanız çalışmaz demişsiniz anlamadım buraları bi acıklarsanız sevinirim

displayı kontrol etmek istiyorsan senin yapman gereken şey şu mesela datasheette 13.bacak anot 9.bacak katot görünüyo sen kulandığın displayın
13.bacağına+2V,9.bacağına - verdiğin zaman datasheete göre yanması gereken led displayinde yanıyorsa aldığın display doğrudur yanmıyorsa displayi aldığın markanın ters kutuplusuyla değiştireceksin.Proteusta katot yaptım çünkü öyle ayarlanmış ama pratikte verdiğim datasheetteki 2088A ya göre olacak.O matrix türünde ürün kullanırsan sorun kalmaz.Belli olmuyo bazı firmalar anota katot diyo katota anot diyo o yüzden dediğim yöntemi kullanarak displayını kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri