Pic Programlama

fnrbhc

Üye
pic pragramlama konusunda yeniyim ve tam olarak nereden başlayacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Serdar Çiçek in CCS C ile PIC Programlama kitabını tavsiye ederim. Giriş kısımlarını sıkıcı falan demeden okuyup, kitaptaki örnek uygulamaları hazır bulabilme şansın var ama tek tek elle yazıp, proteusta uygulaman çok daha faydalı olur bence.

Serdar Çiçek in CCS C ile PIC Programlama kitabını tavsiye ederim. Giriş kısımlarını sıkıcı falan demeden okuyup, kitaptaki örnek uygulamaları hazır bulabilme şansın var ama tek tek elle yazıp, proteusta uygulaman çok daha faydalı olur bence.
Evet o kitap gerçekten çok yararlı. Bende de var gayet açıklayıcı anlatıyor fakat, biraz c bilsen iyi olur çünkü kitap'ta c'nin anlatımı üzerinde pek durmuyor.

ama en azından satır satır anlatıyor yapılan uygulamaları

evet serdar çiçeğin kitabı güzel ordan başla :) ben memnun kaldıydım güzel kitap

ALFA Yayınları 'nın PIC Programlama adlı kitabını alarak işe başlayabilirsin. Bende yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum bu kitap gerçekten başlangıç için çok faydalı oldu. Birde MPLAB IDE ve ISIS 7 Professional programlarını bilgisayarında bulundurman iyi olur. MPLAB ile programı yazar ISIS ile çalışıp çalışmadığını sanal bir devrede deneyebilirsin.

yardımınız için teşekkürler ...

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,945
Son üye
brkoztml

Yeni konular

Geri