Sıvı Seviye Elektrodu Çok Kireçleniyor

Siemens in sıvı seviye röleleri bu konu çok başarılı. Bakır çubukları bile eritmiyor. Sorunu çözmüşsünüz ama işde kulağınıza küpe olsun.

Elektroliz tespiti doğrudur bu durumu engellemk için kimyasal larda kullanmak için tasarlanmış ssr ler var bunların elektrot çıkışları alternatif akım olduğundan elektroliz oluşmuyor normalde genel olarak elektrot çıkışları dc olur buna dikkat ederseniz sorunu çözebilirsiniz

elektrodlar kireçlenıyorsa bunun çaresı özel elektrod yapmakla işi çozebılırsınız özel elektrod 100 k drençe duyarlı olmalı yanı 100k direnç altında 30-40 k olunca devreyı açmalı 30-40 uzerınde kapatmalı devrede direnci nekadar buyuk koyarsan okadar sağliklı çalışır devre

temizleyeceksin yada değiştireceksin tek çare.. ben bu işi yapıyorum sorun budur maalesef :)

merhaba arkadaşlar.
bizimde şuan kuyu çalışmıyor. enerji kontaktörlere su seviye rölesine geliyor.Ama su seviye üzerindeki iki tane led yanmıyor.acaba kireçlenmeyle alakası olabilirmi.su seviye üzerindeki ledlerin ne anlama geldiğinide tam bilmiyorum.birisi herhalde su üst seviyeye gelince yanıyor biri enerji gelince yanıyor olabilir.
Acaba arıza nerede olabilir.
Teşekkürler

sıvı seviye çubukları kesinlikle içi dolu paslanmaz çelikten olmalı.göreceksiniz çogu problem çözülecektir.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar.
bizimde şuan kuyu çalışmıyor. enerji kontaktörlere su seviye rölesine geliyor.Ama su seviye üzerindeki iki tane led yanmıyor.acaba kireçlenmeyle alakası olabilirmi.su seviye üzerindeki ledlerin ne anlama geldiğinide tam bilmiyorum.birisi herhalde su üst seviyeye gelince yanıyor biri enerji gelince yanıyor olabilir.
Acaba arıza nerede olabilir.
Teşekkürler
evet arkadaşım o ledin biri enerji var.diğeri ssr nin çıkış rölesinin aktifliğini gösteriyor.sanırım arızan ssr ye enerji gelmiyor.yada ssr arızalı.

selam yukarda bır yorumum var bu ikincisi bundan 15 yıl önce universitede bır laboratuvar deney setınde su sevıye elektrot lu cihaz yapmıştım daha cihaz çalışıyor cihazdakı elektrotlar platin ve elektrotlara kare dalga gondermıştım taban şase eksi uç ara uç ust olmak uzere 3 elektrotlu cihaz platını cam boruyu erıterek taktırdım yanı suya temas eden kisim cam boru içinde yıllardırda çalışıyor sorunsuz su sevıye rölelerınde şuan platin kullanmıyorum ama pic ile kare dalga verıyorum maksadım elektrot uzerınde oksitlenmeyı önlemek bundada başarılı oldum platin kullanmadan 3 yıldır problemsız çalışan su seviye elektrotlarım var

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,100
Son üye
smtyzc

Yeni konular

Geri