Sadece bir odada elektrik yok

selcuk1010

Üye
Merhabalar mutfakta airfryer ve su ısıtıcısını aynı anda çalıştırdım elektrik gitti ama ne sigorta atti ne de kaçak akım attı. Bina girişindeki panoya baktım orada da atan bir şey yok. Ne olmuş olabilir arkadaşlar? Sadece mutfakta elektrik yok diğer odalarda var.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar mutfakta airfryer ve su ısıtıcısını aynı anda çalıştırdım elektrik gitti ama ne sigorta atti ne de kaçak akım attı. Bina girişindeki panoya baktım orada da atan bir şey yok. Ne olmuş olabilir arkadaşlar?

Aynı anda çalıştırmayın .
Tek tek çalışın .

Olay yerinde değiliz .
Airfryer ve su ısıtıcısı aynı siğortaya bağlı olmalı .

Bu gibi ısıtıcı gücü olan tüm cihazlarda priz uzatmasını 2 veya daha fazla cihaz bağlı da kullanmayın .

.
Merhabalar mutfakta airfryer ve su ısıtıcısını aynı anda çalıştırdım elektrik gitti ama ne sigorta atti ne de kaçak akım attı. Bina girişindeki panoya baktım orada da atan bir şey yok. Ne olmuş olabilir arkadaşlar? Sadece mutfakta elektrik yok diğer odalarda var.

Mutfaktaki tüm diğer prizleri ve aydınlatma lambaları kontrol etmeniz .
Enerji ( Elektrik ) varmı ?

Yeni binalarda tesisat priz ve aydınlatma devreleri ayrıdır .
Sİğortaları ayrıdır .

Eski tip binalarda oda ada ( priz ve aydınlatma devreleri ) aynıdır
Siğorta ( priz ve aydınlatma ) beraber keser .

Olay yerinde kontrol etmek gerekir ( yerinde çözümü )
Tesisatta kopukluk , siğorta da sorun olabilir .
İyi bir elektrikçi çağırınız.

Son düzenleme:
.

Muftaktada tüm diğer prizleri ve aydınlatma lambaları kontrol etmeniz .
Enerji ( Elektrik ) varmı ?

Yeni binalarda tesisat priz ve aydınlatma devreleri ayrıdır .
Sİğortaları ayrıdır .

Eski tip binalarda oda ada ( priz ve aydınlatma devreleri ) aynıdır
Siğorta ( priz ve aydınlatma ) beraber keser .

Olay yerinde kontrol etmek gerekir ( yerinde çözümü )
Tesisatta kopukluk , siğorta da sorun olabilir .
İyi bir elektrikçi çağırınız.
Mutfaktaki prizlerin hiçbirinde elektrik yok. Aydınlatmasında var.

Deneyerek bulabilirim aslında bir kontrol edeyim hocam haklısınız
güzel insan elektrik dediğimiz şey çok karmaşık bir denklem gibidir. bozuk/ arıza dediğimiz şey tek yönde olmayabilir. bu bir sigortanın görev yapmamasını elektriği geçiriyor geçirmiyor şeklinde olmayabilir. şimdi sizin bulamadığınız sigortaya gelelim. açıyor kapanmıyorsa arızalıdır (normal) açık ve elektriği iletmiyorsa (normal değil). yani iki durumda da arıza var ve siz göremiyorsanız (buraya kadar her şey normal) mutlaka bir usta lazım. bazen doğru bildiğimiz (düz mantık) bizi hataya götürebilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Geri