servo motoru istediğin kadar nasıl döndürebilirim?

sefa_55_1

Üye
Arkadaşlar benim yapmak istediğim servo motoru bir butona basılı tuttuğum sürece dönecek bu 7 turda olabilir yarım turda olabilir elimi çekince duracak. Diğer butona bastığımda ise diğer yöne aynı işlemi yapacak. Biraz ipucu verirseniz sevinirim.

MErhabalar,

Servonuz nasıl bir servo yazmamışsınız ama eğer servonuz benzer bir ürünse aşağıdaki gibi bir devre yapabilirsiniz. Ben denemedim ama çalışmaması için bir sorun yok. Bu devrede puls gönderiyor.

Devrenin paylaşıldığı site için tıklayınız. http://rookieelectronics.com/servo-tester/

Servo-using-555-timer.jpg

Servo lar genelde 0-180 derece döner ama elinizde sürekli dönebilen bir servo varsa arduino yada pic ile de yapabilirsiniz

Aslinda kalite ofisine yapicam bu sistemi servoda israrcilar. Parca kirilma testi icin. Dinamometre 30kgf yukle parcaya bastiricak kiriliyo mu onu gorucez servoda sonsuz disli dondurerek dinamometreyi ileri geri hareket ettirecek

Servo surucuyu hiz modunda kullanip dijital girisleri ile bir tusa basili tutunca bir yone diger tusa basinca da diger yone donmesini saglayabilirsiniz.

PIC veya arduinoyla yapmayi dusunuyorum plc fazla gelir bu sistem icin diye dusunuyorum. Ayrica yeni mezunum motor ve surucu seciminde yardimci olur musunuz

Benim cevabimda PLC dahil herhangi bir kontrol cihazi yok zaten.
Servo motor, servo surucu, encoder kablosu, guc kablosu ve 2 adet NO buton var.

Kaldi ki PLC kullansan da maliyeti 200TL yi gecmez.

30 kgf gucu olan bir servo , servo surucusu, encoder koblosu guc kablosu ve plc toplam 200 tl mi diyorsun yani?

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,020
Son üye
Darphin

Yeni konular

Geri