STK465 ile bir ampli projesi

Zaten genelleme yapmıştım ama arada birkaç YAMYAM çıkabilir tabii ki:)

Zaten genelleme yapmıştım ama arada birkaç YAMYAM çıkabilir tabii ki:)
Ters sayıyosun. Ters sayıyosuunn. Gafa üstü mü düştüünn. Dön de saay dön de saay.
Aporlörlerinde 30Hz leri duyunca gudurmuştun. Ne yani sen kaliteye düşkün bi yamyam değilmisin :p

Ters sayıyosun. Ters sayıyosuunn. Gafa üstü mü düştüünn. Dön de saay dön de saay.
Aporlörlerinde 30Hz leri duyunca gudurmuştun. Ne yani sen kaliteye düşkün bi yamyam değilmisin :p
Kaliteye düşkün olmamdan dolayı kabin yapmaya giriştim evet ama maalesef bende o bahsettiğim büyük çoğunluk gibi müziklerimi çoğunlukla Spotify’dan dinliyorum. Çünkü diğer türlü istediğim müziğin kalitelisini de her zaman bulamıyorum. Bu yüzden de TIDAL aboneliğini deneyeceğimi söylemiştim başka konuda.

Spotify’daki müzikler de kalite konusunda CD kalitesine yakın bir kalitede olduklarını fark ettim. Dinamik aralık anlamında da muhakkak bir kaybı vardır. (30 Hzleri de burada biraz kaybediyoruz maalesef. Tiz bölgesi zaten zayıf genellikle)

Eğer isterseniz bununla ilgili konu başlatabiliriz. Nedir, neden böyle olmalıdır şeklide konuşabiliriz.

Metallica'nın bass sevdası yok o nedenle Mikado MD3012 ve MD2012 ile mutlu mesut müzik dinliyorum film sesleri de iyi.

Metallica'nın bass sevdası yok o nedenle Mikado MD3012 ve MD2012 ile mutlu mesut müzik dinliyorum film sesleri de iyi.

Bu konuda mesela tv alırken aynı görüntüyü video ve ses akışını farklı TV'lerde yanyana izlemek tvler arasındaki kalite farkını ortaya koyar.

Benzer şekilde bir ses akışını da farklı ses sistemlerinde denemek iyidir.

Bir sure bir kaç marka araba kullandım. Kulağım alıştığı için x marka aracın ses sistemini seviyordum. Ama araç değişiminden sonra y marka araca binip onun ses sistemini duyunca ben daha önce x marka arabada teneke kutudan çıkan bir sesi dinliyormuşum diyorum.

Eşit şartlarda karşılaştırmak iyidir.

Bu konuda mesela tv alırken aynı görüntüyü video ve ses akışını farklı TV'lerde yanyana izlemek tvler arasındaki kalite farkını ortaya koyar.

Benzer şekilde bir ses akışını da farklı ses sistemlerinde denemek iyidir.

Bir sure bir kaç marka araba kullandım. Kulağım alıştığı için x marka aracın ses sistemini seviyordum. Ama araç değişiminden sonra y marka araca binip onun ses sistemini duyunca ben daha önce x marka arabada teneke kutudan çıkan bir sesi dinliyormuşum diyorum.

Eşit şartlarda karşılaştırmak iyidir.
kardeşim seçti tvye alınmıştı boşta kalınca çöktüm yeni sisteme para yok...

EKLEME:
Eğer @serkan_48 bu ampliyi tam anlamıyla bitirebilir de blaupunkt ile yanyana dinleyebilirse aralarındaki farkı çok daha iyi anlayabilecektir.
Her ne kadar Blaupunkt ampli iyi de olsa, geniş bandlı ve L/N bir ampliye göre daha eski teknolojidir.

EKLEME:
Eğer @serkan_48 bu ampliyi tam anlamıyla bitirebilir de blaupunkt ile yanyana dinleyebilirse aralarındaki farkı çok daha iyi anlayabilecektir.
Her ne kadar Blaupunkt ampli iyi de olsa, geniş bandlı ve L/N bir ampliye göre daha eski teknolojidir.
309,57 havaya uçtu? geçmiş olsun.
https://www.direnc.net/lm3886-68w-ses-amplifikatoru-entegresi-to-220
Kurtulamadın bu paragöz , popüler metalcilerden 😀

en sanatsal eseri bu para göz değiller Lars telif hakkında tutucu biraz.

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,248
Son üye
oguzhanvural

Yeni konular

Geri