Tablaya parçayı bağlama

Videoyu düzelttim. Bu şekilde bir dosyayı gönderince soflimitx hata veriyor.

Son düzenleme:
videoda mach3 ün ne hatası verdiğini göremiyoruz ?
hata ne veriyor ??

bence sizin koordinat kordinasyonunuz yanlış gibime geliyor
genelde sıfır noktası sol alt alınır.
vectric de siz bunu sağ üst alırsanız makine soft limitte hata vermesi çok normal

Softlimit X max hatası veriyor. P

Dediğiniz gibi koordinat yanlış. Fakat ben resimdeki gibi -(negatif) ayarlayıp koordinatı sol alt yapınca düzeliyor. Fakat ben mengeye göre 0 noktasını pistonların olduğu nokta yapamam. Sabit olan kısım olmak zorundaki önümde pistonlara rahat müdahele edebileyim?

Siz de negaf mi kulllanıyor sunuz? home/limit ayar ekranınızı paylaşabilir misiniz?(foto ile)

Softlimit X max hatası veriyor. P

Dediğiniz gibi koordinat yanlış. Fakat ben resimdeki gibi -(negatif) ayarlayıp koordinatı sol alt yapınca düzeliyor. Fakat ben mengeye göre 0 noktasını pistonların olduğu nokta yapamam. Sabit olan kısım olmak zorundaki önümde pistonlara rahat müdahele edebileyim?

Siz de negaf mi kulllanıyor sunuz? home/limit ayar ekranınızı paylaşabilir misiniz?(foto ile)

Pistonlar arkada olsa sabit taraf önde olsa olmaz mı ?

UX açısından olmaz gibime geliyor. Çünkü Ölçüye göre onları hafif gevşetip kaydıracağım sürekli. Koca kalaslarla mücadele ederken zor olur.

Biraz geç oldu ama. Aşağıdaki gibi yapınca soflimit hatası alıyorum.

m7qftc.jpg

35b6ltz.jpg

2sblaoy.jpg

Bir de aşağıdaki gibi bir video ekledim.

Sanırım bu şekilde pozitif kullanamayacağım. Çünkü Vcarve ve Artcamde dikkat ettim. Üst köşe yapınca koordinat sisteminin 0'ını oturtuyor oraya. Dolayısıyla aşağıya doğru negatif değerler oluyor.

O kısmı artık geçtim. negatif kullanacağım. Ama ben bahsettiğim gibi sol alt değil, sağ üst noktayı referans olarak belirleyerek işlem yapmak istiyorum. Dolayısıyla tüm macrolar vs negatif değere göre revize edilecek.

x-y-x nin max soft limit rakamını sağındaki min. yere eksi rakamı ile yazar mıısnız ? örn. -350

294m42t.jpg

Şöyle yaptım. Softlimiti açmaya çalışınca "MACHİNE OUT of limitis for Softlimitactivation" diyor. Açılmıyor softlimit

@asenyurt abi zaten aynen senin dediğin gibi kullanıyorum. CAM'de sağ üsten referanslıyorum. Fakat X0 Y0 da iken soft limit hatası veriyor. Ama X-100 Y-100 e filan alınca çalışıyor. Neden böyle acaba?

@cevdetfaik abicim
mantık hatası yapıyorsun
yanlış yerden sıfırlama alıyorsun
makinenin önüne geçtiğinde
mesela makinenin görüntüsü böyle olmalı önden bakarken;
sadfasdfasd.JPG
sen öyle bir noktayı sıfırlıyosunki zaten makinenin maksimum olduğu nokta olmuş oluyor
daha önce dediğim gibi sıfırlama sol alt kısımda olur.
ayrıca vectric de sıfırlama noktasını da sol alt yapman gerek.

dediğim yere eksi rakamları yazmamışsın. min. soft limit kısmına yazacaktın

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri