Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

Arkadaşlar bende 2010-2011 eğitim öğretim yılında bu programa başvurmak istiyorum. Sınav tarihleri kayıt tarihleri hakkında bilgisi olan var mı? İngilizce sınavı kpds veya üds formatında mı konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar mail adreslerinizi yollarsanız oradan daha rahat iletişime geçeriz şimdiden tşkler

okulun sitesinden kayıt tarihlerine bakabilirsiniz. ingilizce sınavı ağustos sonu ve eylül sonunda yapılıyor. inglizce sınavı 4 part, reading-writing-listening-speaking ve her biri 25 puan. geçme notu : 65

okulun sitesinden kayıt tarihlerine bakabilirsiniz. ingilizce sınavı ağustos sonu ve eylül sonunda yapılıyor. inglizce sınavı 4 part, reading-writing-listening-speaking ve her biri 25 puan. geçme notu : 65

MERHABA

Bosnaya giden arkadaşlar var sağ olsun bir çok konuda burada ius sa gitmeyi düşünen benim gibi arkadaşları bilgilendiriyorsunuz.ama genelde soru cevap şeklinde oluyor konu dağılıyor.Vakti müsait olupta detaylı bilgi verirlerse çok memnum olurum detay derken konu bütünlüğü içinde.ilk kimle nere ile irtibata geçtiniz.kaydınızı nasıl yaptırdınız.orada sizi karşılayan oldumu. nerede kaldınız.ingilizce yaz okulu nasıldı faydası oldumu 65 puan almak zormu sınavda zorluyorlarmı.sat sınavına girmektense buradan öss ye girip barajı geçmek daha avantajlı olurmu?illa kaydımızı yaptıracağımız sene mi öss girmek gerekiyor daha önceden girmiş olupta barajı geçmiş olmak yeterlimi?oraya gidince toplam iki dönemde kaç ders aldınız hangi dersleri verdiler.sanıyorum dersler ingilizce işleniyor ingilizceniz yeterli geldimi dersleri anlayabilmek için.yurttamı kaldınız evdemi hangisi daha iyi avantajları nasıl kira durumu nedir?bitiripte gelen arkadaşlar toplamda nekadar bir para harcadınız?kolaylıkları zorlukları neler denklik için başvurduğunuzda sıkıntı yaşadınızmı?verdikleri diploma mühendislik tamamlamamı yoksa mühendislik fakültesi diplomasımı? bu konularda derli toplu deneyimlerini gidip gelmiş şuan orada olan arkadaşlar paylaşırsa sizlerin sayesinde bizlerde aydınlaşmış olacağız.bir çok konuya parça parça soru cevap olarak cevaplar verilmiş ama hepsini bir arada deneyim olarak paylşırsanız memnum olurum 2010-2011 yılında bosnaya ciddi olarak gitmeyi düşünen arkadaşlarda benimle irtabata geçebilir. şimdiden teşekür ederim.

sayın xmansun

öncelikle size şunu beliritiym bu kadar çok ayrıntıya takılmayın. bende geçen sene gitmeden önce sizin gibiydim daha önce giden arkdaşlara herşeyi ayrıntılı olarak sordum ama oraya gidince herşeyin bi şekilde hallolduğunu gördüm. önemli olan oraya gitme kararını verebilmek bu kararınızı verdikten sonra gerisi geliyor.

kayıt olayı kolay istanbul ofisi ile irtibata geçiniz.
oraya gidince sizi karşılamasalar bile kaybolmazsınız, havaalanı ile okul arası 1-2 dk. sürüyor.
ilk 1 ay yurtta kaldım, sonra eve geçtik. okula yakın yerlerde ev bulmak biraz zor. ama şehir merkezine yakın yerlerde ev bulabilirsiniz.
inglizce yaz okulundaki inglizce eğitim gerçekten kaliteli, ben yaz okulunda geçtim. gitmeden önce upper int. sertifikam vardı ve 82 ile geçtim. 65 almak int. seviyesinde biri için kolay.
ben 10 ders aldım, dersler matematik ağırlıklı olduğu için ing. çok gerekmiyor.
öss aynı sene içindemi girmek gerekiyor onu ofise sormanız gerekli onlar daha iyi bilir. ben sat sınavına girmiştim.
evde kaldım 1 sene aylık 300 euro yeterli, tabi bu sana bağlıi orda özellikle perşembe cumartesi gece hayatı hızlıdır.
denklik evraklarım yökte. diplomayı henüz almadım ama mühendislik diploması alacağız.

arkadaşlar,

Marmara Üniversitesi ile erasmus proğramına istinaden Bulgaristan Gabrova Teknik üniversitesi 7 temmuz 2010 da mezunlar için Müh. tamamlama eğt. anlaşması imzalanmış. yıllık 3000€ ve dönem başlarında 3 hafta okula devam zorunluluğu var ondan sonra bir hafta da sınavlara giriliyormuş. ÖSS şartı da yokmuş

bilgilerinize,

Slm lar Volkanos yada Reoman arkadaşlar bulgaristanda verilen müh tamamlama eğitiminin yökte denkliği varmı ve müh odası tanıyormu birde eğitim ingilizcemi yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Slm lar Volkanos yada Reoman arkadaşlar bulgaristanda verilen müh tamamlama eğitiminin yökte denkliği varmı ve müh odası tanıyormu birde eğitim ingilizcemi yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Cevabı ben vereyim

YÖK'den gelen cevap:

Bulgaristan’daki Gabrovo Teknik Üniversitesi Kurulumuzca tanınmakta olup, diploma denklik işlemi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 2880 sayılı kanunla değişik 7/p maddesi ile 11.05.2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” hükümleri uyarınca Seviye Tespit Sınavında başarılı olma şartı aranarak yapılmaktadır.

Diploma denklik başvurusunda aranacak belgeler ile inceleme ve değerlendirme usul ve esasları Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği’nde belirtilmiş olup, Yükseköğretim Kurulu - Ana Sayfa internet adresinden ilgili yönetmeliğe ulaşılabileceği hususunda bilgilerinizi rica ederim.

Kısacası denklik seviye tespit sınavı ile...

Merhaba,

Universium'da şöyle bir ibare var ;

YÖK DENKLİĞİ ve TANINIRLIK

Tüm Bulgaristan devlet üniversiteleri Avrupa Birliği üyeliğinden sonra tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz Yüksek Öğretim Kurulu tarafından da tanınmaktadır. YÖK tarafından tanınan devlet üniversitelerinden mezun olan öğrenciler, diplomalarını aldıklarında denklik sınavı olmaksızın diploma denkliklerini alabilmektedirler. Yüksek Öğretim Kurulu her yıl üniversitelerin eğitim programlarına göre değerlendirme yapmakta ve üniversitenin müfredatını inceleyip ülkemiz müfredatına uygun olup olmadığına göre tanınırlık kararı vermektedir. Bu sebeple Bulgaristan'a gitmeye karar verdikten sonra YÖK'e yazı ile veya e-posta ile başvurup belirlediğiniz üniversitenin tanınıp tanınmadığını öğrenmenizde fayda vardır.

STS olayı da nerden çıktı şimdi ? Ölene kadar sınava mı gireceğiz ? Allah belasını versin bu YÖK'ün !

Merhaba
Bende bu sene için elektrik-elektronik mühendisliği için kaydoldum yalnız beni iktisadi ve idari bilimler fakültesine kaydetmişler, aradığımda diğer fakültelere yök yerleştiriyor bu fakülteye biz yerleştirebiliyoruz, hazırlık sonunda kontejan dahilinde fakülteniz değiştirilecek dedi. Kaydolanlar veya syn volcanoos sizdede mi bu şekilde olmuştu?

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri