tesisat arızası

ESKİYARA

Üye
arkadaşlar tesisat konusuda fazla deneyimim yok. elimizde mono faze süzme sayaç var. ama evdeki prizlerde nötr yok prizin her iki ucunda faz var ama normal çalışıyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.yaardımlarınız ve düşünceleriniz için teşekürler.ölçü aletim yok geririlimi ölçemiyorum.sayaç giriş çıkışı mühürlü.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım süzme sayaç mühürlü olmaması lazım ölçü aletinde yoksa işin zor nötür kopuk diyeceğim ama normal çalışıyor diyorsun iki uçta faz olması genelde nötür kopuksa olur sayaçtan içeri dogru tesisat kontrolü yapman lazım ama ölçü aletin yoksazor kolay gelsin.

arkadaşım butlardaki baglantılarını tekrar sıksan iyi olur özellikle ilk nötr bağlantısını

teisatı kontrol etmelisin ... süzme sayaç mührlü olmaz !!!arıza varsa açmak elzemdir , nötür kopuk sisitemin de iki uç ta elektrik gördüğün için diyorum... ama yine de bakmadan söylenen her durum afakidir ....

her iki taraftada faz görüyorsan ya nötürde problem var yada yanlış bağlantı var
fakat her iki durumdada normal çalışmaz ( bu şekilde çalışıyorsa bir problem var bence)
tesisatın uzman biri tarafından çok iyi elden geçmesi gerekiyor

elinde bir tane duya takılı ampul al duyun iki kablosunu saatin 1 ile 3 numaralı klemsine değdir eğer lamba yanıyorsa saate nört vardır yok yanmıyorsa saate nötr gelmiyor demektir ilk önce ordan başla evde nört gelen yerlerden devam et hiç bi yerde nört gelmiyorsa sigortaları sök saaten gelen kalın kablolara değdir lamba yanıcakmı öyle öyle sırayla devam et

Sn Saltukakar a katiliyorum.Ancak normal calisiyor demenizi anlamadim.her iki uctada kontrol kalemi isigi yaniyorsa yada herhangi bir cihaz calisiyorsa, cihaziniz baska yerden notr aliyor demektir, yada evde ne hikmetse iki faz geliyor demektir..Dikkat edin bir usta cagirin...

tesisatı kontrol et.bir sorun var.

prizin iki tarafında elektrik var ve çalışıyor biraz sakıncalı bir şey 380 volt olabilir ve zaman sonra bazı cihazların yanmasına sebep olur. bunun için saatten önceki bağlantıyı kontrol etmek gerekir ana Şebeke nötr kopmuş veye gevşek olabilir

prizler seri bağlanmış olabilir normal çalsıyor demesi bundan dolayıdır veya anahtar yerine priz takılmışta olabilir

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,537
Son üye
windedth

Yeni konular

Geri