Toprak hattında elektrik var.

ben de zaten o sebeple ölçü aleti kullanılmasını tavsiye ettim öncelikle sayın DGN FRT. 24 VDC de bile gayet parlak şekilde yanan kontrol kalemleri mevcut ki keza ölü elektriğin de bunları yakması mümkün.

Ben de ölçü aletinin kullanılmasından yanayım zaten..Hani sen muhakkak kısadevre var dedin ya ona hitaben yazdım....saygılar...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ben de ölçü aletinin kullanılmasından yanayım zaten..Hani sen muhakkak kısadevre var dedin ya ona hitaben yazdım....saygılar...

arkadaş plastikten çarpıldığını ve orada elektrik olduğunu söylüyor. ölü elektrik hele ki plastikten çarpmaz. ona istinaden o şekilde yazdım. yani duruma özel..

arkadaş plastikten çarpıldığını ve orada elektrik olduğunu söylüyor. ölü elektrik hele ki plastikten çarpmaz. ona istinaden o şekilde yazdım. yani duruma özel..

Slm Sayın Jengese...Sorunu çözerse hep birlikte öğreneceğiz sorunun ne oldugunu ve de inşallah paylaşır bizimle....

Son düzenleme:
Antigron kablo içinde yırtık olabilir mi?

Topraklama çubuğunun ve buna bağlı topraklama hattının bağlı bulunması her zaman can emniyeti hususunda selamette bulunduğumuzu göstermez ; toprak megeri ile bir ölçüm yapıp topraklama değeri ne alemde görmek lazım ; eğer nerden bulunacak kırtasiye dükkanında dersek bir avometreyle toprak faz ; faz nötr gerilimlerini ölçmek lazım ; şans oyunu oynarken çarpılıp tekin olmayan bir ölümle imamın ulaşım aracına binmek de var ; gerçi onların da klimalısı çıkmış Klimalı Tabut, Morg İmalatı, Endüstriyel Soğutma

Bir zamanlar kaynakçı ve kaynak makinesi vardı..Kaçak akım yüzünden kaynakçı da kaynak makinesi de rahmetli olmuştu...Galiba bu şans oyunlarında oyunu oynayanın son oyunu olacak...:eek:

Binanin kolon demirlerinden topraklama almayi dene...fevkalede topraklama...kaziktan bin kat iyidir desem yeridir....

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Binanin kolon demirlerinden topraklama almayi dene...fevkalede topraklama...kaziktan bin kat iyidir desem yeridir....

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Slm kardeş...Bina kolon demirlerine topraklama yapmak hiç iyi bir fikir değil...Bakır direnci düşük oldugundan dolayı tercih edilir...Yarın birgün demirin direnci yüksek oldugundan elektriği topraga aktarmayarak tehlikelere yol açabilir..Ayrıca bina su tesisatı demir ise birbirlerine temas sonucu musluklarda da akım olabilir...Temel topraklamalarında bile kolon demirlerine bağlamak ihtilaflı iken geçip de toprağı kolon demirlerine bağla demek bir elektrikçinin söylememesi gerekir bence...O halde bu kadar kişi galvenizli veya bakır kazıkları boşa çakıyorlar..İnşaatın kolon demirlerinden almak varken ne diye masrafa giriyorlar ki...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Geri