trifaz termostat arıyorum

bilmemek ayıp değıl tabii kı oğrenmek ıstemende gayet doğal ama ılk mesajını alıntı yaptım özellıkle kelımeler oyle demıyor oğrenmek ıstıyorm fılan deseydın buradakı her arkadaş canı gonulden yardımcı olurdu konu hakkında bılgı sahıbı ıması var uzun suredır 3 fazlı termostat arıyorum dıyorsun buda demekkı kullandın ıhtıyac oluştu bulamıyorsun ben bu anlamı çıkardım sevgılı kardeşım sayın kımya

bir internet sitesinde rastlamıştım fakat çok ilgilenmemiştim sonradan bu tür malzeme lazım olunca mozillanın tüm geçmişini kurcaladım ama nafile
özellikle de 90a geçermi diye sordum herneyse işimi 30kwlık bi kontaktör ile hallettim foruma teşekkür ederim

Arkadaşlar 84 yapımı bir gemide 3 faz termostat gördüm amperini hatırlamıyorum ama sistem hala çalışıyordu max 16 amper dir
yüksek amper için solidstate kullanmak daha mantikli uzun omurlu

Sayın yaşlı uzman ben burada rakam belirtmedim dikkatli okursan görürsün ve dikkatli okursan ne yazdığımı da anlarsın böyle kendinizi bisi bilmiş gibi konuşmayın lütfen önce ne yazıldığına iyi bakın okuyun anlayın. O zaman kelime edebiyatı yaparsın.burada alay edilecek bir konu yok ortamda yok burasi bilgilenme bilgilendirme yeridir iki şey ogrenmissin diye burda millete laf sokma işine bak biraz mütevazı ol .

Solidstate türkçe anlamı karşılığı varmı kardeşim aciklarsan sevinirim

Herhangi mekanik yani hareketli kontağı olmayan yarı iletken tristör mantığıyla çalışan bi devre elemanı Bobin ucu diye tabir ettiğimiz kısım genellikle 10 ila 32 volt gerilimle aktif olur.
Yüksek akımları kontrol etmek için kullanılır.

Nasıl ki kontaktorun Bobin uçlarına 24 Vol verip kontaktoru çektirip güç uçlarına kumanda ediyoruz aynı durum.
Kapalı bi kutu Bobin uclarina 24 volt verip güç uçları arasında geçiş sağlıyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,980
Kullanıcılar
451,182
Son üye
SkippeRR

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri