UPS'ler Hakkında Genel Bilgi

selam ban acil bilgi lazım 2000va ile 2 kwarasında far nedir 2000va=2kw mıdır

Birisi elma birisi armut sn arkadaşım direk çevrilmez.
VA görünür güç birimidir. kw ise aktif güç birimi.
Cosfi = P / S
aktif gücün görünür güce oranı sistemin cosfi değerini verir.

Üslubumda bir yanlış olduğunu sanmıyorum yine de uyarınız için teşekkürler tossun2008

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Birisi elma birisi armut sn arkadaşım direk çevrilmez.
VA görünür güç birimidir. kw ise aktif güç birimi.
Cosfi = P / S
aktif gücün görünür güce oranı sistemin cosfi değerini verir.

Sn. Analizor;

Lütfen diğer üyelerimize vermiş olduğunuz cevaplarınızdaki üsluba dikkat ediniz. Sert ifadelerden kaçınınız.

selam arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim ben ankaralıyım dügünlere gidiyoruz her yerin elektrigi birbirini tutmuyor tabiki be şimdi 2 kwlık bir cihaz şündüm googleden aramma yaparken 2000va bunlarıda gördüm hangisi benim işimi görür 2kwmı 2000va vede bazı arkadaşlar regülatör kullanıyor acaba onlar saglıklımı

selam arkadaşlar bugün aklıma takılan bir soru takıldı bu ups prizlerinde faz ve nötr yeri fark edermi

selam arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim ben ankaralıyım dügünlere gidiyoruz her yerin elektrigi birbirini tutmuyor tabiki be şimdi 2 kwlık bir cihaz şündüm googleden aramma yaparken 2000va bunlarıda gördüm hangisi benim işimi görür 2kwmı 2000va vede bazı arkadaşlar regülatör kullanıyor acaba onlar saglıklımı

şimdi burdaki sorun sizin
1- elektrik olmadığında olmasını istediğiniz 220 w elektrikmi yoksa olan
2- elektriğin dalgalı gelmesinden dolayı cihazlarınızın açılıp kapanmasımı
cevap 1 se 2 kva online ups uzun besleme süreli
cevap 2 se 2 kva online ups standart besleme süreli
eliktrik var iken regülasyon görevi görür
elektrik kesildiğinde elektrik varmış gibi hiçbirşekilde cihazlarınız kapanmaz...
saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sn. NECRON UPS;
Mesajlarınıza firmanızın reklamını eklemeniz forum kurallarımıza aykırıdır. Firmanızla ilgili bilgileri lütfen firma rehberi başlığı altındaki konumuza konu şablonuna uygun olarak ekleyiniz.

kardeş volt amper ile watt terimleri farklılık arz eder yani biri tam güçtür biride reaktif güç watt tam gücü ifade eder var ise reaktifgücü ifade eder tam güç=reaktif güç*cosq gibi bi değere tekabül eder yani aktif güç ile reaktif güç arasında faz farkından kaynaklanan bir açı mevcuttur.

merhaba arkadaşlar. bende güzel bir ups var, memnunum yani. 650va'lık. ama elektrik kesildiğinde hemen kapanıyor 1-2 dakika içinde. yeni büyük amperajlı bir akü mü almalıyım acaba? yoksa ek akü mü alayım? henüz içini açıp bakmadım. içindeki akü belki de 12v 7ah gibi birşey. sizce ben 12v 20ah mesela alsam, rahata kavuşur muyum? bir de direk araba aküsü bağlasam ups'e ne olur? 12v 70Ah gibi?

alemcirecobaba;selam ban acil bilgi lazım 2000va ile 2 kwarasında far nedir 2000va=2kw mıdıR

hayır değildir.1,6 kw dır...saygılarımla..

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri