Yaptığınız en komik hata nedir?

bilmeyen

Üye
Deniz fenerleri geceleri yanmak mecburiyetinde olduğu için devresine aküyle bypass uyguladım.Ancak mesafe uzun olduğu için sigorta atsa besleme hattında bir sorun olsa akü devreye girdiği için farkedilmiyor aküleri zayıflatıyorduk hem beslemesiz hemde aküsüz kalıyorduk büyük sorundu. bende fenerlerin girişine bir fotosel devresiyle lamba koydum akşam olunca yanacak bende elektrikte sorun olmadığını anlıyacaktım.yaptım da.
Akşam oldu bakıyorum fener yanıp söüyor benim lambada yanıp sönüyor bende öle bakıyorum noldu buna fenere mi uydu bu ya diye düşünüyordum ki fotoseli cok karanlık olur die fenerin dışına koymuştum nasıl becerdiysem lambanın yanına:) lamba yanıyo devreyi açıyo lamba sönüyo devreyi kapıyordu hala inanamıyorum bu kadar saflık olur mu :)

:) Güzel bir hikayeymiş bu tarz olaylarında yaşanması güzel tabi ara sıra anlatacak mesleki açıdan gülünecek bir şeylerin olması :)

Staj yaparken yemekhane yerine yanlışlıkla şefi arayıp 3 çay gönderin deyip çat! diye kapatmıştım :) Şeften çay isteyen stajyer olarak kayıtlara geçtim.

stajdeyken kanarya zili direk 220 ile denemiştim bi kere cik demişti :D:D

Salondaki abajur lamba çalışmıyor.Duya bak,anahtara bak,kabloya bak,ampule bak yine de tık yok.Arkadan bir ses; elektrikler kesikmiş :( :(

paketleme makinasına 220v çıkışlı inverter bagladım.motor bir garip çalışyor.arıza arıyorum.
bir baktım baglantıları üçgene çevirmemişim.

elektronik kart tasarladım modüler yaptık güç katı ayrı işlemci katı ayrı.
güç katından işlemci katına kabloyla geliyorum hepsi modüler. İşlemci katına enerji gelmiyor ara tara en sonunda farkettim ki kablonun ic-header soketinde boş slotu kullanmışım =). ~2 saat uğraştım problemi tespit etmek için :D

birde sıcak slikon tabancasında akan slikonları temizlemek için tabancayı açtık her yerinibilr güzel temizledim. sonra çalıştırmaya başladım birden yüzümde bir basınc olduğunu ardından patlama sesini duydum şalter atmıştı kendime gelince baktım ki rezistansın 220 v kablolarına makaron takmamışım :D

yüksek gerilim tekniği sınavı öğleden sonra sanıyorduk 3 arkadaş. sabah 9 gibi kalkıp bir güzel kahvaltı yaptık. sigaralarımızı içip eksik kalan konuları gözden geçirecektik ki asistanımız aradı ve "sınav var, nerdesiniz" dedi. Biz de ne sınavı hocam sınav öğleden sonra dedik. asistanımız tekrar "sınav bitiyor çabuk gelin" dedi, hoca bırak kalsınlar demiş. taksiye atlayıp o zamanın parası 50 lira bayılmıştık. Sınıfa girdiğimizde herkes dışarı çıkmak için bizi bekliyordu ve o utancı hiç unutamam :D

yüksek gerilim tekniği sınavı öğleden sonra sanıyorduk 3 arkadaş. sabah 9 gibi kalkıp bir güzel kahvaltı yaptık. sigaralarımızı içip eksik kalan konuları gözden geçirecektik ki asistanımız aradı ve "sınav var, nerdesiniz" dedi. Biz de ne sınavı hocam sınav öğleden sonra dedik. asistanımız tekrar "sınav bitiyor çabuk gelin" dedi, hoca bırak kalsınlar demiş. taksiye atlayıp o zamanın parası 50 lira bayılmıştık. Sınıfa girdiğimizde herkes dışarı çıkmak için bizi bekliyordu ve o utancı hiç unutamam :D

Ben unuttum bile :)

Forum istatistikleri

Konular
129,194
Kullanıcılar
451,557
Son üye
sait81

Yeni konular

Geri