endüktif cezada yardım istiyorum

çok dogru söyledin şimdi anlasabiliyoruz işte benim sabit grubumda 15 kvar yük az iken bu sabit grub benim işimi görürmü cezadan kurtarırmı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yükte çalışırken tükettiği endüktif kayıp önemli değildir çünkü bu sırada zaten aktif tüketime bağlı aktif endeks ilerliyordur ama boşta çalışırken yada çok az yük ile çalışıyorsa bu kayıplar göz ardı edilemeyecek hale gelebilmektedir.Bundan dolayı r.g.k.r nin akım bilgilerini og den almanız sizin menfaatine olacaktır.Sabit grup ile reaktif vede kapasitif oranları tutturmak biraz zor olacaktır sizin için.

arkadaslar biliyorum bu konu hakkında fazlaca bilgi var ancak benim durumum farklı sistemimde iki adet trafo var biri ortak alanlar diger dükkanlar kompamzasyonum 1000/5 akım trafolu rg 12 entes röleli kondansatör kademeleri 10 kvar 20 kvar 40 kvar....... günlük degerlerim aktif:3295,4 reaktif:561,8 kapasif:40,6 aktif:3297,0 reaktif:562,2 kapasitif:40,6 %25 gibi bir oran çıkıyor yani 5 e 1 yazıyor kondansatör güçleri normal kontaktörler normal şu anda bişey yapamı yorum güçlerde dengeli ne yapabilirim

Sn mehmetkaan arkadaşların tavsiyesi ile mevcut durmu düzeltme durumunuz olmaz ise, biraz daha masraflı ancak bir o kadar kalıcı bir çözüm önerebilirz. Sekonder koruma rölenizden (varsa) alacağımız akım bilgisi ile AG tarafından, hangi trafoya bağladığınız farketmez, EKM serisi bir cihazımız ile hem trafo endüktivitesi hemde mevcut kompanzasyonun görmediği dengesiz yükleri kompanze edebiliyoruz. Sekonder koruma röleniz yok ise bu uygulama için trafo öncesine OG ye akım trafosu konulmalı.

Bu tip rolelerde 1.kademe çok onemli;Çunki role c/k sına sadece 1.kademeye bakarak karar verebilmekte bundan dolayıda zaman içinde 1,kademede oluşabilecek arızalarda role sapıtmakta vede tesisi ceza sokmakta buna dikkat etmenizi isterim
MAKINA 19 bi zahmet yukarda yazdığım tezleri BİLİMSEL OLARAK ÇÜRÜT ki bu imkansız ben bizzat bunun deneylerini fazlası ile yaptım çürütürsende sana +pop ama sen bana +5 pop verecen PROFİL İMZAMIDA OKUMAYI UNUTMA:d:d:d

Öncelikle efendi olmasını öğrenmelisiniz bana verdiğiniz linktede çok seviyesizce mesajlar yazmışsınız ! Nasıl atılmadığınıza hayret ediyorum ! şimdide kalkmış yok tezimi çürütsene yok profil imzamı oku ! Yok tezimi çürütürsen +pop verecem yok çürütemezsen sen bana +5pop vereceksin gibi saçma sapan mesajlar yazıyorsun !
Neyin tezini çürüteceğim ben mekanikçiyim diyorum soru soruyorum verdiğin linkte yazılan mesajı paylaşıyorum benim mesajlarımda hakaret içeren 1 tek kelime var mı? Bu terbiyesizliğin nedeni nedir?

Bilgisiz bir kimse,savaş davuluna benzer,sesi çok,içi boştur:D

senin özelden yazdığın mesajlar çokta tın madem mekanikçisin neden bana bilmedigin konuda kafa tutuyorsun anlamadım ben mekanik husunda hiç bir söz ediyormuyum :D
özelden yazdığı mesajlar :D:D:D:D:D

Senin gibi terbiyesiz ve ahlaksıza yorum yapmayacağım adam gibi soru sorduk verdiğin linkten yönlendirme yaptık tekrar soru sorduk aldığımız hakaretlere bak. Ama Kontrolkalemi yöneticileri sana hak ettiğin cezayı mutlaka verecektir.
Bilmediklerimizi yada yanlış bildiklerimizi düzeltmek için burdayız ancak senin gibi ahlaksız usta geçinen kişilerden kimse birşey öğrenemez aynen şimdi olduğu gibi...

buyur sor yeterki duzgun dille sor burdakı yardımlarla benim cebime 5 kuruş girmemekte anlamsız bencıllık ne diye ona anlam veremıyorum

Sn yöneticiler Allah rızası için bu konu altında yazılan tüm mesajları okuyup değerlendirin !
Makina19 sen haksızsın derseniz yemin ediyorum bırakıp gideceğim. üyeliğimi hemen silin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri