Anfiden söktüğüm büyük trafo

Malesef siyah kısmı sormadım. O siyah kısma giren sacın enini sordum. O ölçü 5 cm den de kücüktür. Ortalama 3.5 alırsak ( Tam değer için ölçü alınmalı )

P = ( A x B ) ²

P = ( 5 x 3.5 )² = 306 watt çıkıyor. Bu varsayımla hesapladım. aşağıda trafo saclarının resmi var. Büyük E sacının orta ölçüsü lazım. Aşağıdaki resimde f olarak gösterilen ölçü.

TdiVbDiN2AtzOSy7g6Ad2D9izKjF-NB2FA-bd3I7wEdMWdhGkT.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tamam bahsettğin sacı biliyorum lisede görmüştüm. ama trafo şu haldeyken o E şeklinde ki sacın enini nasıl ölçerim onu anlamadım ? trafoyu mu söküp parçalayayım ? daha öncede bu forumda böyle bişey sordum sizin gibi birisi sadece karkas ın eniyle hesaplayıp bulmuştu gücünü...

bu E şeklinde ki saçlar standart değil mi ??

Degil malesef.

arkadaşlar sorunu kısmen de olsa çözdük sayılır.
trafonun bütün uçlarını ölçtüm beyaz kondansatörün olduğu yer 220VAC giriş yeri en baştaki kutuplu kondansatör çıkışı 9 V AC ORTADAKİ UÇLAR 30 V en alttaki 3 çıkış 2x35V 0 70 V AC zannedersem kademeli trafo şidi sıra bunun kaç wat olduğunu bulmakta .. :)

Forum istatistikleri

Konular
129,568
Kullanıcılar
452,191
Son üye
Saygınemniyet

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri